Hrach

Zobraz úvodný príspevok
Vysiala som hrach cez vikend a teraz kukam ze ma nasnezit zas a ma byt strasna zima. Myslite ze to prezije fesak, alebo mam ist kupovat novy?
Odpovedať
1
2
@gajaranka ak som dobre pochopila, pouzívaš takú tú sieť na uhorky?
Odpovedať
Kamarád mně dal dva balíčky, ve kterých je nějaká taková velmi tenká síť. Vlastně ani nevím na co je. Loni jsem ji chtěl přehodit přes zrající třešeň proti ptákům, ale nějak k tomu nedošlo. Vlastně ani nevím, kde to v tom nepořádku v boudě na nářadí mám. Zatím je to tam všechno naházené od skončení loňské sezóny. Ideu jak to řešit mám a snad se do té doby než hrách vyleze alespoň jedna ta síť najde. Až budu realizovat, tak přidám nějakou fotku. Vladimír
Odpovedať
Rovnako sa da pichnut k tomu aj karisieť a chyta sa toho
Odpovedať
maphteth presne si to pomenovala, používa sa podobným spôsobom aj na uhorky. Ja ale používam na uhorky kovové, ktoré som asi pred 10 rokmi kúpila v záhradnom centre. Postavím ich do A a hore na koncoch zviažem.
Odpovedať
@cickamica kúpila som v záhradkárstve, od Semo, takže by mal byť dostupný , už pekne raší. Vzišiel už aj Oskar, Ambrosia a Norli
Odpovedať
Asi tak 😉
Odpovedať
@janine1030 To vyséváte ten hrách tak nahusto? Vladimír
Odpovedať
@janine1030 fiha, aky pekny uz je
Odpovedať
@mrbig46 ten prvý vysievam hlbšie a hustejšie, tak sa mi to osvedčilo, neskoršie výsevy sú len o trochu redšie.
Odpovedať
@janine1030 krasny, tento rok aj mne pekne vzisiel a husto :)
Odpovedať
Síť jsem našel, ale ještě jsem to nerealizoval, snad až na druhém záhoně. Na prvním jsem k hrachu zapíchal nastříhané pásy z betonářské sítě s oky 15 x 15 cm.
Odpovedať
Tak ten hrách už mám sklizený, půlka se snědla a druhou zítra zavařím jako polotovar, který budu později přidávat do doma dělané Moravanky. Chtěl bych ještě vyset hrách pro podzimní sklizeň, ale nemám zkušenost s tím kdy vyset. Máte někdo s tím zkušenost? Mám plno zbylých semen velmi raného hrachu "Zázrak z Kelvedonu". Vladimír
Odpovedať
Článok sa načítava...
aj my sme ho uz minuly vikend museli pooberat, bo by uz asi nevydrazl. davali sme ho cisto len do mraziaka hlavne teda na zimu. to tak aj staci
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Letos jsem si dřeňový hrách přirychlil, vysel jsem ho do přenosného rámu zakrytého okny (takové studené pařeniště). Dnes vypadá ten hrách výborně, bohatě kvete a vypadá to, že mu to počasí se studenými nocemi vyhovuje. Přesně tak jako se říká "studený máj v stodole ráj".
Odpovedať
@mrbig46 ten je uteseny. My sme sa akurat nedavno bavili ze volakedy byval hrach vysoky, ak sa clovek zohol, ani ho nebolo vidiet. Posledne roky mi hrach narastie maximalne do vysky kolien. Tento vyzera krasne, ale asi tiez nie je vysoky vsak?
Odpovedať
@cickamica Výška rostlin hrachu je odrůdová vlastnost. Konkrétně tato stará holandská odrůda nebyla nikdy moc vysoká. Pěstuji ji každý rok minimálně 30 let a je pořád stejná. Nejvíc mně chutná, je velmi raná a úrodná. Zkoušel jsem i jiné odrůdy Oskar,..., ale vždy jsem se vrátil k této odrůdě. Vysévám ji postupně a ta v období květen - červen mám pořád čerstvý hrách. Vladimír
Odpovedať
@mrbig46 len tych odrod je uz nejak menej takych vysokych
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?