Ktoru znacku semien odporucate

Myslim ze sa to uz preberalo ale casy sa menia, takze po minulej sezone - ktore semienka sa vam zdali najkvalitnejsie? SEMO? MoraviaSeed? Alebo nohel garden? Pripadne ine...Pomaly sa chystam na nakupy
Odpovedať
je jedno ake kupis, zdroj semien byva vacsinou rovnaky, jednotlive firmy ich nakupuju od velkoproducentocv a len balia do svojich obalov. Maloktora ma aj svoju produkciu semien. Treba len kontrolovat datumy na sackoch, nastudovat si dobu klicivosti, lebo ani stare semena neznamena, ze navyklicia. Niektore semena stracaju klicivost uz po par tyzdnoch, niektore si ju zachovaju aj 10 rokov, je to od rastliny po rastlinu rozne. Taka pikoska, pred par rokmi doslo u holandského dodavatela k zamene semien ruzickoveho a kuceraveho kelu. Noviny boli plne staznosti pestovatelov, ze co za burina im narastle (mimochodom velmi dobra aj dnes je o naj cerstvy clanok na tejto stranke a odporucam pestovat, len v nasich koncinach je kuceravy kel celkom neznama rastlina), a potom sa nejak ukazalo, ze toto sa vyskytlo u viacerých dodavatelou hobby baleni semien.
Odpovedať
ja som skoncil pri tom nohel garden, s tymi som nemal problem vlani a idem aj teraz kupovat od nich
Odpovedať
Ja mám problémy s pestovaním petržlenu. Vlani som kúpila osivo v LIDLI a mala som obstojnú úrodu. Aj klíčívosť bola dobrá, v tých suchách vzišiel pekne nahusto. Asi je to jedno aká značka, len aby boli semená v záručnej dobe.
Odpovedať
@maphteth petrzlen vo vseobecnosti zle vzchadza. Obaly semien obsahuju inhibitory klicenia, ktore sice pomahaju petrzlenu zlikvidovat konkurencne buriny, ale zaroven brania vyklicit samotnym semenam. Tie inhibitory sa musia z obalov vyplavit. Preto treba petrzlen vysievat co najskor aby sa chytila jarna vlaha, udrziavat podu cely cas primerane vlhku a nevysievat privelmi husto (drobne semienka k tomu zvadzaju). Mne sa osvedcilo jarcek pred vysevom niekolko krat preliat vodou, tak aby sa dobre zavlazila poda, potom nasiat (dobre je premiesat semena s pieskom, potom sa celkom riedko vyseju), zasypat suchou zeminou z medziriadka, utlacit latou a potom podla pocasia pravidelne kropit tak aby vrchnych 5 cm pody nikdy nepreschlo. Vysychaniu sa da zabranit aj natiahnutim folie alebo bielej textilie. Vlani som citala, ze by malo pomoct aj zasypat riadok vlhkym kokosovym substratom, ale to som neskusala. A aj jesenny vysev mi celkom slusne vzchadzal. Kym nie je poda primerane tepla nezacnu klicit, ale cez zimu sa inhibitory zarucene vyplavia
Odpovedať
Práve pre tú náročnosť na vlahu a aj kôli pretrhávanie takéto prplačky nesadím😄🙃 doposiaľ som sadila len kučeravy vňaťový petržlen do polotieňa pod ružu kde sa viac udrží vlhkosť , tá ruža je dosť veľká, na jar ešte nie je olistená takže petržlen v pohode zišiel a v lete je pod ňou polotieň, tak sa zemina toľko nevysušuje. Tento rok som si kúpila výsevne pásiky mrkvy tak vyskúšam či sa to dá.
Odpovedať
@lusa14 vysevne pasiky tiez treba dobre podliat do jarceka ako som pisala vyssie. Musi sa rozpustit obal na semenách a to bez vlahy nepojde.
Odpovedať
Áno minulé roky sme tak sadili redkvičku do foliovnika, ryhu som poriadne zaliala vodou, položili sme do ryhy pásik, znova som ho poriadne poliala a až potom zahrnula a vždy sme mali skoré redkvicky , ktoré som nemusela pretrhávať
Odpovedať
Ja obcas lidl, obcas semo, nohelgarden. Asi by som si to mala zacat zapisovat, lebo na konci sezony nikdy neviem, co som vysiala a tak do novej neviem kupit
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?