Olamovanie listov rajcin

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor na olamovanie listov rajcin? Videla som uz doslova oholene rastliny, kde ostal len trs listov hore. Alebo olamujete len tie, ktore sa dotykaju zeme? Alebo tie po prave rodiaci strapec? Alebo? Prosim napiste ako to robite vy. Dakujem
Odpovedať
1
2
@littlepony no vselijako ju mame povyvazovanu, ak nezabudnem urobim aktualne foto. starsie foto mam tu: https://www.modrastrecha.sk/blog/cina...
Odpovedať
@brunoartur no s tymto mam problem neviem jak to spravne uviazat tak aby som tomu predisiel
Odpovedať
@littlepony no je tak kadejako :-)
Odpovedať
@majstercapko ked mas naozaj velku nasadu plodov treba ich popodkladat plastovymi kruhmi co sa pouzivaju na kvety. Ale lepsie je navliekat kruhy skor ako plody otazeju, aby sa s vyhonami dalo este bezpecne manipulovat. My to plastove cudo pouzivame pomaly na vsetko, vlani som mala na tom krikove paradajky. Len treba cudo zabezpecit pred posunom smerom dole po koliku, mne sa osvedcilo omotat tycku spagatom alebo paskou na koberce (ak najdes este niekde staru textilnu izolacku, aj ta je dobra). Maju to takmer vsade a rozne priemery https://zahrada-magnolia.sk/opora-na-...
Odpovedať
Paradajky potrebuju nejake listy lebo aj cez ne sa tvori cukor v plodoch,preto niesom priaznivca osklbania listov paradajok kolko to ide.Tie co su pri zemi dotykaju sa ,zlte a pod ano.
Odpovedať
Profilova fotka
ja som 2 roky nechavala rast, ako ccheli, ale bola to divocina a strasne zle dozrievali. Potom som zacala pretrhavat a boli krajsie. Citala som, ze oni potrebuju okolo seba dost vzduchu, lebo z neho prijimaju dusik. A koli slnku samozrejme. A mam ich krajsie ;-) Ale vsetko nad strapcami som nechala, lebo samozrejme aj listy potrebuju. Inak podobne sa to robi aj na vinici - po strapec vsetko otrhat a potom nechat 8 listov a potom zase zvysok odstrihnut
Odpovedať
@sissikPOZOR......... vinič je vinič a rajčina rajčina . na viniči treba nechavať listy///nemyliť zálistky a konce///ved zo starých. listov berú cukornatosť teda slad. listy okolo strapcov svojim spôsobom chránia lad,osi atd..Inak okolo strapcov ich i ja zopár mierne odstrihnem.Priezdušné i slnko,ale doporučujem iba zopár.
Odpovedať
@zita19 no toto vyzera super, na rok kupim, teraz to uz nezachranim @cina1 coze je to za odroda?
Odpovedať
@majstercapko no to ja veru neviem, ona sa tam sama vyskytla, take paradajky sme nepestovali ani roky predtym , takze zial, neviem ti odpovedat.ale paradajky su to sladucke, co mame my radi.to je vsetko co mozem k tejto "odrode" napisat
Odpovedať
@cina1 krasne ich mas, mne tieto cervene hrusticky strasne praskali :(
Odpovedať
My sme zacali pestovat fialovu odrodu. Je to celkom zaujimava zmena, co sa farby tyka
Odpovedať
@cina1 nevadi, dik
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rudho a co chut? aka je?
Odpovedať
Takze z casti som olamala, na casti nechala a v lepsej kondicii su rajciny ktorym paradoxne listy ostali
Odpovedať
ja som sa k olamovaniu tych chytenych nedostala. Dnes som bola po dlhej dobe na zahrade a cuduj sa svete, tie chyteny uschli a opadali, take 3 - 4 rady listov od zeme, zvysok vyzera akoby sa nechumelilo a dokonca po tych opadanych listoch narastli bocne vyhony, ktore nemal kto vylamat, uz stihli zakvitnut a maju plody, takze my mame tohto roku plazive paradajky. Tie hore na rastline dozrievaju, dole su zelene :-D A ta dzungla co tam je 😬
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?