Problem so zemiakmi - plesen?

Ahojte, pred cca 3 dnami som postriekal zamiaky po hustych dazdoch mednatym bio postrekom + nejake dve latky k tomu, tiez bio. Dnes som si vsimol viacere listy scernane resp. zhnednute, hlavne mlade. Skratka podaktore vyhonky resp listy nevyzeraju ok. Mam velku obavu ci to nie je plesen, i ked je na to trosku skoro, ale na pohlad to sedi. Alebo este hniloba zemiakov. Mrazy prizemne neboli, dom z juhu. Sadbove zemiaky boli normalne certifikovane. Este ma napadlo ci som nahodou nespalil tie listy postrekom, ale tym si neni som isty. Prikladam niekolko foto, neviem si rady...co to moze byt?
Odpovedať
Dalsie foto...
Odpovedať
Este by to predsa len mohli byt aj tie nizke teploty niektory den nad ranom...neviem no....
Odpovedať
to vyzera na oslahnute mrazom, pliesen ma rozne fazy vyvinu, toto ne je zo dna na den Este mi prosi napis aky biopostrek proti pliesni si mal. Potrebujem nieco na paradajky. Dakujem
Odpovedať
Pouzivam cuprotonic spolu s chitopronom, a teraz som dal aj folicit k tomu...inak pouzivam proti pasavke zemiakovej neemazal a ako fytotonikum pouzivam vytazok z morslych rias...
Odpovedať
myslite si, ze by omrzli? my mame tiez dilemu, co vsetko pozakryvat, ked je vonku takto zimno
Odpovedať
@kolesina to nie si sama. Vsak co som dneska pozerala, tak n aorave posnezilo a moj vkus ani nie mali na to, ze je uz polka maja
Odpovedať
@arkadius111 to moze byt primrznute, plesen to podla mna nebude nebude...
Odpovedať
Ak u vas boli mrazy, tak to bude slahnute mrazom. Plesen neviem ci by takto skoro, zas tolko vlahy nie je a hlavne nie je teplo. Plesen ma rada vlhko, ale teplo, nie taketo chladne pocasie ako je teraz.
Odpovedať
Ano tiez to vidim skor na mraz...a to pocasie ani nejdem komentovat, hroza a des...jak v novembri na dusicky, hnus, dufam ze rajciny uz mozem posadit cez vikend lebo normalne kvitnu, aj papriky a cukiny...
Odpovedať
Profilova fotka
pleseň podľa mňa nie, tá vyzerá inak, skôr asi ten mráz, teraz je to počasie kadejaké, máme za sebou aj troch "zmrznutých" takže by som sa ani nečudovala
Odpovedať
No a uksup uz aj vydal signalizacnu spravu na plesen zemiakovu. A teda v ohrozeni je aj rajcina. Bolo by vhpdne vykonat postrek (v mojom pripade bio) len neviem kedy ked na kazdy den pise dazd...aspon 10 hodin treba bez dazda aby sa postrek vstrebal..ach jaj
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?