Problem so zemiakmi - plesen?

27. máj 2019110
Autor

registrovaný 22. 1. 2015

20 príspevkov

10. máj 2019

Ahojte, pred cca 3 dnami som postriekal zamiaky po hustych dazdoch mednatym bio postrekom + nejake dve latky k tomu, tiez bio. Dnes som si vsimol viacere listy scernane resp. zhnednute, hlavne mlade. Skratka podaktore vyhonky resp listy nevyzeraju ok. Mam velku obavu ci to nie je plesen, i ked je na to trosku skoro, ale na pohlad to sedi. Alebo este hniloba zemiakov. Mrazy prizemne neboli, dom z juhu. Sadbove zemiaky boli normalne certifikovane. Este ma napadlo ci som nahodou nespalil tie listy postrekom, ale tym si neni som isty. Prikladam niekolko foto, neviem si rady...co to moze byt?

Autor

registrovaný 22. 1. 2015

20 príspevkov

10. máj 2019

Dalsie foto...

Autor

registrovaný 22. 1. 2015

20 príspevkov

10. máj 2019

Este by to predsa len mohli byt aj tie nizke teploty niektory den nad ranom...neviem no....

registrovaný 17. 9. 2013

2350 príspevkov

10. máj 2019

to vyzera na oslahnute mrazom, pliesen ma rozne fazy vyvinu, toto ne je zo dna na den
    Este mi prosi napis aky biopostrek proti pliesni si mal. Potrebujem nieco na paradajky. Dakujem

• Sponzor fóra
    Autor

registrovaný 22. 1. 2015

20 príspevkov

10. máj 2019

Pouzivam cuprotonic spolu s chitopronom, a teraz som dal aj folicit k tomu...inak pouzivam proti pasavke zemiakovej neemazal a ako fytotonikum pouzivam vytazok z morslych rias...

registrovaný 15. 11. 2017

21 príspevkov

13. máj 2019

myslite si, ze by omrzli? my mame tiez dilemu, co vsetko pozakryvat, ked je vonku takto zimno

registrovaný 19. 4. 2018

19 príspevkov

14. máj 2019

@kolesina &nbspto nie si sama. Vsak co som dneska pozerala, tak n aorave posnezilo a moj vkus ani nie mali na to, ze je uz polka maja

registrovaný 20. 10. 2017

228 príspevkov

15. máj 2019

@arkadius111 &nbspto moze byt primrznute, plesen to podla mna nebude nebude...

registrovaný 12. 10. 2017

247 príspevkov

15. máj 2019

Ak u vas boli mrazy, tak to bude slahnute mrazom. Plesen neviem ci by takto skoro, zas tolko vlahy nie je a hlavne nie je teplo. Plesen ma rada vlhko, ale teplo, nie taketo chladne pocasie ako je teraz.

Autor

registrovaný 22. 1. 2015

20 príspevkov

15. máj 2019

Ano tiez to vidim skor na mraz...a to pocasie ani nejdem komentovat, hroza a des...jak v novembri na dusicky, hnus, dufam ze rajciny uz mozem posadit cez vikend lebo normalne kvitnu, aj papriky a cukiny...

registrovaný 18. 6. 2018

22 príspevkov

22. máj 2019

pleseň podľa mňa nie, tá vyzerá inak, skôr asi ten mráz, teraz je to počasie kadejaké, máme za sebou aj troch "zmrznutých" takže by som sa ani nečudovala

Autor

registrovaný 22. 1. 2015

20 príspevkov

27. máj 2019

No a uksup uz aj vydal signalizacnu spravu na plesen zemiakovu. A teda v ohrozeni je aj rajcina. Bolo by vhpdne vykonat postrek (v mojom pripade bio) len neviem kedy ked na kazdy den pise dazd...aspon 10 hodin treba bez dazda aby sa postrek vstrebal..ach jaj

Pridaj tvoj príspevok

:);-):-(:|]-(8-):-S:-o;-(:-D:-p|-|:-N=-)8-(:-.:-xx-)

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém

Reklama