Rady ako pestovať zeler

Roky sa snazim vypestovat zeler a bezuspesne. Co robim zle? Dam do zeme priesadku, chvilu rastie pekne a potom sa v istom momente zasekne a konecna. Nikdy sa nedockam nejakej bulvy 😕 Aj vnat je taka biedna.
Odpovedať
priesady nesmies utopit, zemina ma siahat tesme pod krcok, len korienky maju byt zakryte. Dobre je pestovat zeler na hrobceku, kde vysadis priesadu na samy vrch. Ked sa dobre zakoreni, treba ho postupne odkopavat, dokonca aj odrezavat korienky dookola a vyhrabavat zeminu, lebo bulva sa tvori iba nad zemou, ked je zeler zasadeny hlboko, tak sa len robia korene a vnat, nikdy nie bulva Zeler je obzvlast narocny na vodu, takze polievat polievat a polievat. Ak rastie na hrobcekoch tak staci polievad do jarkov, korene si vodu najdu. A dalsie je, ze velmi citlivo reaguje na vylamovanie vnate, takze ak chces pocas leta vylamovat nejaku vnat, vyber si zo dve tri rastliny na kraji zahonu a z tych vylamuj vnat ak potrebujes do polievky, ostatnu nechaj na rastlinach.
Odpovedať
Ani mne sa nedari pestovat zeker :-/
Odpovedať
@vyrehotana skus ako som napisala. U nas rastli celkom velke zeleriska kym nas mama nutila opatrovat ich. Ale mne sa s tym uz nechce obsierat, ked v obchode kupim celer ako melon. A okrem toho je u mna zeler v rebricku oblubenosti niekde na konci zoznamu. Akceptujem ho len vo vyvaroch a svieckovej aj to ho nemoze byt vela
Odpovedať
@zita19 skusim..vies co tiez som nemala rada zeler, ale od kedy som ho jedla vykvaseny tak som na nom zavisla
Odpovedať
@vyrehotana tak taku formu zeleru co by presla mne cez zuby este nevymysleli. Ale jedno uznam, hovadzi vyvar zo zelerovou vnatou je pre mna to prave orechove.
Odpovedať
@zita19 ďakujem, tak dám tomu poslednú šancu budúci rok. Priesady si robíte alebo kupujete? Ak robíte tak kedy vysiať?
Odpovedať
@tabalugativi vzdy sme kupovali. Kedze zeler treba vysievat uz koncom januara, potom x-krat pikirovat, do toho sa nikomu nechcelo. Tych 20 priesad co sme potrebovali sa kupovalo
Odpovedať
@zita19 ok...tak teda nebem sa s tym prdiet ani ja, tiez som kupovala vzdy.. Dakujem :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?