Sušenie chilli

Ako sušíte chilli papričky ak nemáte sušičku? Rúra? Vzduch? Slnko? Radiator?
Odpovedať
radiator, v lete snurka v tieni na balkone
Odpovedať
Profilova fotka
pod strechou altanku nie na priamom slnku necham na šnurke uplne preschnuť a dam do sklenej fľaše alebo necham na ozdobu visieť niekde v kuchyni :-)
Odpovedať
@lubicabystrica len teraz uz toho slnka nie je tolko a je dost vlhko, aspon u nas  teda...
Odpovedať
@zita19 radiator, polozim na nejaky papier a tak na radiator?
Odpovedať
@chillichilli ja davam na tacku a tak na radiator
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli nejde tak o slnko, ako to, že prúdi vzduch, prievan ....a ono to preschne.....u nás všetky visia pod strechou...ale daju sa dnu presušiť a potom niekde zavesiť, ako ti radi zita19 :-)
Odpovedať
@lubicabystrica lubica len u nas je vysoka vlhkost vzduchu..napriklad sice vobec cely tyzden neprsalo, nemozem rylovat, lebo zem je total mokra,...vlhkost vzduchu je tak vysoka, ze ked zaslo slnko a nechala som mikinu vonku, do hodiny bola ako ked ju vyberies z pracky 😬
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli tak potom treba poriadne vysušiť v sušičke, v rure, na slnku a dať do sklenej dozy pre istotu ...
Odpovedať
@lubicabystrica asi tak urobim aj..
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli ja mam na chalupe dole, kde je kuchyňa a špajza,...kedže je prízemie v zemi, tiež dosť vlhko...neda sa volne nechať niečo len tak, zvlhne to....ale ked dam všetko, zasoby aj potraviny do skla, všetko je v poriadku :-)
Odpovedať
@lubicabystrica super, susim aj ja..zatial ako keby tak spriesvitneli
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?