Trhanie listov na rajčinách

Trhate rajcinam listy? Mne zacali zltnut..Nestriekam teraz nicim. Mozem ich otrhat? Niekto oskalpuje doslova cele rastliny. Kolko listov je bezpecne odstranit?
Odpovedať
ja odstranujem len tie najspodnejsie, skutocne na odpis, tie co su nad plodmi nechavam vsetky. Oskalpovannym paradajkam plody sice scerveneju ale rozhodne nedozreju do plnej chuti, lebo to hlavne v rastline sa deje v listoch, bez listov rastlina netvori vsetky latky, ktore by do plodov mala dat
Odpovedať
Když mám čas, tak odtrhám všechny poškozené listy. Rajčata jsou v botanické zralosti tehdy, když mají vyzrálá semena a to je obvykle když se začínají vybarvovat. Růst plodů je ukončen. Potom v nich probíhají jen enzymatické procesy, při kterých se mění látky nastřádané během růstu na cukry a kyseliny. Potom uzrají kdekoliv, třeba i někde doma v chladnějším prostředí. Pochybuji, že někdo pozná rozdíl mezi rajčetem utrženým v botanické zralosti a dozrátým někde ve sklepě a rajčetem, které visí někde na rostlině. Já to aspoň nepoznám. Takové dozrávání není nic neobvyklého, například zimní jablka nemají v době utrhnutí žádnou chuť. Vladimír
Odpovedať
Ja trham len poskodene listy :)
Odpovedať
@boise Trhám len žlté, poškodené a napadnuté listy. Eva T.
Odpovedať
Musim povedat, ze tento rok mi zial velmi rychlo odisli rajciny na plesen :( aj som trhala listy, aj to nepomohlo. Dokonca aj spicky hnedli, takze najskor to a potom plesen
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?