Zemiakom nieco papa kvety

Ahojte, pls neviete co moze zrat kvety zemiakom? Bude z nich nieco aj ked nevykvitli? Vadi to? Na rastline som skodcov nenasla.
Odpovedať
@framboise1 je to zozrate? Nie je to len odkvitnute? Inak vyzeraju zdravo 🙂
Odpovedať
@littlepony nie je to odkvitnute, vobec nevykvitli...mali puky a zrazu su puky prec 😞 a sused ma to iste
Odpovedať
@framboise1 to je divne. Ale myslim ze by to na urodu nemalo mat vplyv
Odpovedať
Susede takto vlani nieco pozralo kvety na fazuli 😮 a nemala vobec fazule. Zemiakom by to snad nemuselo uskodit
Odpovedať
No dufam ze nejaka uroda bude, aspon trosku...
Odpovedať
@framboise1 vcera som sa pytala v rodine, kazdy mi tvrdil ze na urodu to nebude mat vplyv 😉 Tak drzim palec
Odpovedať
@framboise1 urcite uroda bude, kvety na to nemaju ziadny vplyv. Dokonca mohli by podporit tvorbu hluz. Kedze zemiaku sa nevytvoria semena prirodzene sa bude snazit zachovat rod a vynasnazi sa vytvorit co najviac hluz, ako zasobu pre rozmnozovanie do buducna. Hlavne ich polievaj, nakopcuj kolko sa da. Uroda urcite bude
Odpovedať
Profilova fotka
@framboise1 ahojte, presne ako popisuješ, tiež mame aj so susedmi takéto problémy. Niektoré zemiaky kvitnú a niektoré majú takto odkúsané kvety. Mandeliniek veľa nemáme, striekame žihlavovým roztokom, občas nejaké pozbierame, ale nie je ich veľa, že by kvety spásli. Chodievam na záhradu iba raz týždenne, viac sa nedá 😞 a tohto som si tiež všimla, ale ako sa tu píše, na úrodu to mat vplyv nebude.
Odpovedať
Zemaky budu aj ked kvety nie su ;)
Odpovedať
Super, ste ma upokijili, dakujem, potom zdokumentujem urodu ;)
Odpovedať
@framboise1 zdokumentuj 🙂 vnat maju paradnu veru podla foto 😉
Odpovedať
@zahradkarvlado ano ale na vnat ich "nechovam" 😄😄😄 tak snad nieco bude 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@framboise1 bude urcite, drzim palec
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?