Červené bodky na listoch jahody

A ešte posledná otázka, som sa rozfofrovala...Prosím čo sa to deje mojim jahôdkam? Listy vyzerajú takto, začali mať také červené bodky. Aj som ich odstrihla a objavili sa ďalšie. Čo s tým? Dá sa to zachrániť?
Odpovedať
@littlepony to je nejaka skvrnitost jahod vravi moj kolega...ze nejake plesne to sposobuju ci co...
Odpovedať
ano je to fialova skvrnitost jahod, ak mas celorocne tak s tym vela zazrakov nenarobis. Zvykne to aj prezimovat, takze sa to vracia, ale najma pocas vlhkeho leta, co asi tento rok nehrozi
Odpovedať
fialova skvrnitost, postrek
Odpovedať
To sú stálerodiace, môžem to striekať? 🤔
Odpovedať
@littlepony ja by som nestriekala
Odpovedať
Profilova fotka
@littlepony ahoj, tak som troska citala a su dve taketo skvrnitostim biela a flalova ako tu uz pisali @tabalugativi a @zahradkarvlado .Pisali, ze treba osetrit mechanicky, pokosenim alebo zrezanim poskodenych listov po sklizni, parazit prezimuje a siri sa za vlhkeho pocasia. Odporuca sa pouzit postrek AGRO Dithane, AGRO Kuprikol, AGRO Champion.
Odpovedať
@zahradnica to si citala na nejakej AGRO stranke, ze? 😂😂😂
Odpovedať
Profilova fotka
@majstercapko bolo to na strankach podobnym tymto, nie su pravidla, tak neviem ci sem mozem dat aj celu URL, kde som informaciu nasla. AGRO CS Slovakia je vyrobca, tak preto to AGRO vsade :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?