Hnijuce marhule

Ahojte,potreboval by som poradit ako vyliecit marhulu.Na 8 rocnom strome mi hniju marhule . Cca 1 vedro som zatial pozbieral a vyhodil ale chvala bohu je vela aj dobrych marhul.minuly rok mi opadali vsetky marhule.na jesen po opade listov som to postriekal kuprikolom.na jar ked boli male marhule som dal postrek signumom a cca za 2 tyzdne imunofol.chcel by som sa tej choroby zbavit uplne.Vedeli by ste mi poradit ako casto a cim to mam striekat? Ked su marhule male tak ich preriedujem a natieram aj vapnom na zimu.dakujem za akukolvek radu.
Odpovedať
@robo555 robo555 keď to máš Velkopavlovickú tá to robí každý rok skoro polovica z hnije,Maďarská máva tiež podobné príznaky hnedé flaky na niektorých prezretých plodoch hlavne keď býva daždivé leto.Vyskušal som všetky možné postreky nepomohlo kúpil som inú odrodu.Zatial tieto odrody pestujem ďalej mám ich 20 rokov.
Odpovedať
Dakujm za radu, ale mne sa zda ze to bude monilioza .Neviem presne aka je to odroda ale velkopopovicka to nieje.u rodicov mam tiez marhulu asi 14 rocnu a ked objavim hnile pod stromom tak cca 10 ks za tyzden a nie 10 L vedro ako mam ja.skusim este ked nebude mat plody to postriekat a uvidim.niektote marhule su z vonku pekne make a ked ich otvorim tak okolo kostky je zelena pliesen.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?