Machy a lisajniky na stromoch

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, sede a zlte lisajniky a pripadne machy na stromoch nejak skodia? Treba to nejak dat kefou dole, ci to tam moze ostat?
Odpovedať
1
2
lisajnik bude len druhotny dovod predpokladam, zrejme strom nie je v dobrej kondicke
Odpovedať
@testovacitest presne to ma napadlo
Odpovedať
@mischia podla mna bude ten strom riadne prehusteny, vtedy na to sadaju lisajniky. Nasledne je to vstupnou branou pre rozne choroby
Odpovedať
@suhaj24 ja neviem aka je to odroda, bola sucastou ovocneho sadu, ktory tam bol predtym. Je to stary strom. Nerezala som ju na jar, ja mam zafixovane ze rezat po zbere urody. Je to mozne ze tak prirodzene zmladila a toto uplne obsadil lisajnik 🤔
Odpovedať
@suhaj24 ano ved to mi nejde do hlavy, ze len niektore..ale tie co uschli su najviac orastene tym sedym lisajnikom
Odpovedať
@littlepony to ze su najvac obrastene lisajnikom nie je dovod uschnutia, to je len dosledok toho, ze tie konare neboli v poriadku este pred tym ako sa tam lisajnky nastahovali. My mame staru ale ze staru marhulu, niet sance ju nejak civilizivane strihat tak na nej vidim, ze vo vnutri koruny vetvicky najskor nevyzeraju dobre, potom sa na nich rozsiri lisajnik a potom uschnu. Alebo na suchych sa rozbujneje lisajnik. Na tych co su uplne v poriadku lisajniky bud vobec nie su alebo len v rozkonareniach. Je celkom mozne, ze zdrave drevo, kora nie su najprijemnejsim miestom pre lisajniky. Na jabloniach ich toez mame len na starych konaroch, kde kora je uz taka vselijaka v dosledku staroby A pri marhuliach najcastejsou pricinou uschynania konarikov je monilioza.
Odpovedať
@zita19 no tak snad len priroda robi co ma a tie konare len prirodzene zostarli 🤔
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?