Priesady paradajok

23. máj 2020530
  • @duarde  ked sadim von tak potom na plocho teda pod uhlom aby aj so stonky sy vyhodila korene a rajcin mavame tolko ze rozdavam 😂 ale dakujem za rady moze byt ze ich spalilo lebo somi hdala hmed na slnko a boli tam niekolko hodin len ma to prekvapilo robim to takto uz roky a nikdy sa mi to nestalo. Dakujem za rady nech sa dari !!! P.s. cesnak mate krasny 😂

• @zita19  oo radkyna moja dakujem inak ani ine nemam len muskatove doma 😂😂😂😂

• @miggi83  tak sa zaobidu aj bez hnojiva.

• Sponzor fóra
  • Ahojte,no mne sa tie paradajky nie a nie spamätať. No čo im chýba okrem mojich skúseností?Je mi už z toho smutno,papriky začali pekne rásť,no paradajky sú na nič.

• @lenka9557  skus ich prihnojit hnojivom kristalon start

• Svetlo, teplo a výživa to sú tri základné podmienky rastu, a najmenej v jednom prípade sa stala chyba.Ťažko z tých záberov povedať,ale ak si ich nemala na priamom slnku, tak súhlasím s Netrpezlivou a prihnojil by som ich, ale opatrne, sú ešte malé.

• @netrpezliva @duarde  a je hnojivo nevyhnutné?Teda kupenské.Mám v záhrade hnojivo od kravičiek,môžem aj s tým?Cez víkend plánujem vysadiť už paradajky aj papriky do záhrady,len sa bojím že dovtedy neprežijú.A založila som si aj hnojivo zo žihľavy,ale ešte len pár dní je tomu.

• @lenka9557  nepokazis nic ani kupenskym hnojivom, maju aj prirodne rastlinne. Alebo aspon take na listy. V akom substrate su zasadene? Nemas tam vela smutiviek? Oni sa potom v zahradke pozbieraju. Aj si ich otuzovala? Lebo vyzera ze aj slniecko ich trosku osmahlo.

• @netrpezliva  v substráte na výsev. Neviem čo sú smutivky 🤦‍♀️🤷‍♀️. Nie neotuzovala som ich.Mám ich iba na parapete.Tak tie fľaky sú od slniečka?

• @lenka9557  ano tie fliacky mozu byt od slniecka, ale to sa stane vacsinou ked ich das von otuzovat. Alebo ak kvapne par kvapiek vody na listky a tie potom posobia ako lupa a takto sa to prejavi, doslova tam vypali do pletiva take skvrny. Smutivky su take drobne musky, ktore byvaju v substrate.

• Za oknom im slniečko určite neublížilo, a s maštaľným hnojivom opatrne sú ešte veľmi malé.Sú za oknom,svetla je tam asi dosť, teplo predpokladám majú, tak už zostáva len ten substrát.Opatrné prihnojiť, a polievať aby nemali veľmi mokro.A otužovať ich po troche tiež budeš musieť, aby neprišli na slnko odrazu. Ale oni sa pozberajú.

• @netrpezliva  tak smutivky tam niesú.No potom je to z tej vody,lebo polievam rozprašovačom tak sa mohlo stať že išlo aj na lístky.

• @duarde ďakujem,skúsim jemne rozrobiť hnojivko a poliať 🙂

• Paradajky to žiaľ neprežili a zlatým klincom je,že neviem zohnať priesady.Včera som skúsila posadiť semiačka priamo do záhonu.Je nejaká šanca že aj vyrastú?

• @lenka9557  nemate predajcov na trznici?

• Sponzor fóra
  • @miggi83  no tržnica je jediné miesto kde sa neviem dostať... Záhradkárstva aj kvetinárstva sme zbehali,ale tržnica je len doobedu a ja tam neviem ísť.

• @lenka9557  ja som v lidli aj bille videla neda sa ani jednemu clenovi z rodiny?

• @miggi83  to že všetci sú v práci.Skúsime pozrieť v sobotu či sú trhy.Vďaka

• @lenka9557 aj v záhone vyrastú paradajky, už bude teplejšie, ale otázka je kedy bude z nich uroda.
    Vysevom priamo do pôdy asi v apríli pestujú krickove odrody pre kombajnovy zber profesionálni pestovatelia.
    A skús pozrieť inzeráty na nete, možno v okolí niekoho nájdeš čo predáva priesady, keď nemohli predávať na trhu, ponúkali aj v inzerátoch.
    Možno po tejto noci bude viac ľudí zháňať priesady, mňa dcéra nahovorila prikryť vysadené a som rada, ešte aj teraz ,( pár minút pred 8.00 hod) sa v tieni na tráve belie mráz .

• @evamama  inzeráty som pozerala a nič. Skúsim ešte či bude niekto na trhu cez víkend. Fakt?Teraz mráz?Ach,to počasie je rok od roka šialenejšie.

• @lenka9557  praveze v sobotu byvaju najvacsie lebo sa spoliehaju na pracujuci lud ze pride nakupit aspon u nas je to tak

• @miggi83 áno,áno.Už máme posadené paradajky,papriky aj uhorky.Len neviem prečo som mala zafixované že u nás (Revúca) v sobotu trh nieje.Taká som rada.Som sa už aj poučila a budúci rok mi hádam paradajky prežijú.Papriky mi dve odkvecli,ale zvyšné sa držia.

• @lenka9557  no vidis, trhy byvaju najviac v sobotu a u nas v okoli streda poprip. stvrtok, ale momentalne je kazdy den u nas niekto. Som rada, ze si zohnala, ja som dala uz do zeme vsetko a este mi ostalo miestocko tak som supla cuketu do kvetinaca a uz ma kolienko vonku, tak snad do 2tyzdnov pojde von. Ja teraz riesim nove sorty rajcin. Som si navyberala 😃 aj bankrot mozem vyhlasit 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?