Najchutnejšia odroda paradajok

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem sa uz nahotovat na dalsi rok. Uz roky sadim Tornada, ale nejak mi uz idu usami. Mohli by ste mi napisat svoje najoblubenejsie odrody a pripadne pridat foto? Uprednostnujem tycove rajciny, ale ak mate tip na dobru krickovu, ocenim. Nemam konkretne podmienky pre masite atd, proste chcem buduci rok zaexperimentovat. Vdaka
Odpovedať
1
13
14
@slnieckonarukavicke a kedy je to najlepsie streknut, aby stacilo raz? dakujem
Odpovedať
Velmi to zavisi od pocasia @cickamica , tento rok som strekol koncom juna.Este to zavisi od lokality zahradky, samozrejme ,ze v 120mnm a 450mnm je ine pocasie.Pri vode, lese je tiez ina vlhkost, ine zrazky. Mam odrody vhodne aj do Tatier, nadm.vyska 2500mn.m, ale aj odrody vhodne pre podnebie s vysokou vlhkostou a tym zas treba dat zeminu aku potrebuju, aby sa vylucil efekt neurodnej pody v narocnych oblastiach. Samozrejme v nizinach na hraniciach s Madarskom, tam idu aj meloniky. 😛 😛 😛 😛 slniecko
Odpovedať
Ako milí záhradkári, už Vás ruky svrbia?? Ja rozmýšľam, že zasadim chilli, vždy si herečky dávajú načas 😂😂😂 pár dní nazad som ešte len cesnak sadila akosi som nestihla, buď bolo príliš teplo alebo choroby... pomaly rozmýšľam, aké odrody rajciniek zasadim na ďalšiu sezónu, čo vy ako ste na tom? Už sa neviem dockat. 🤩
Odpovedať
Ktoré paradajky si zasiať,nemám rád velke ,maximalne 4 cm priemer nieco podobne ako su Tornádo ,Chcem nejaké chutné. Dakujem
Odpovedať
@jsbb32 je velmi vela odrod, zalezí od Vas co preferujete, klasika, cervene? alebo sa nebranite ani inemu sfarbeniu (zlta, zelena, oranzova, ruzova, fialova atd) chcete krickovu alebo kolikovu odrodu, rajciny budu vonku alebo sklenik folia? orodo je neskutocne vela, zavisi od Vas ci mate moznost kupy v zahradkastve alebo online. skuste pozriet tu https://www.osiva-semena.sk/510-kolik... @slnieckonarukavicke od tohto pana som kupovala na skusku semienka ale teda to boli skor tie "biftekove" a bola som spokojna, mal aj tie mensie odrody. Neviem, ci bude ponukat aj tento rok daco
Odpovedať
Drahi priatelia, uplynuly rok ma milo prekvapil vysoko chutnymi paradajkami.Podla zahranicnych referencii a vyberu odrod som priblizne ocakaval, ze ide o delicious vyber ,ale realita bola ohromujuca. Mňam,mňam,mňam. Bol to najlepší rok z posledných piatich, co sa tyka chuti. Dalej rozlozenie dozrievania v zahradke bolo harmonicke bez vykyvov. Slabsi vykon podali cherry. Aunts Giny Purple, Berner Rose, Green Dr.Frosted, Green Grape na fotkach. Napa Chardonnay Blush porazila hybrid Sungold v produktivite. Zaradenie viacerych determinantnych odrod bol vyborny tah a zopakujem ho i tento rok. Vorlon so zemiakovymi listami vrele odporucam milovnikom Depeche Mode, 🙂 😉 😉 😉 , cize black fans. Srdieckarom priama volba patri Pinneaple Heart. Gigant maniaci Jusupovskij. Najmohutnejsia bola Fox Nose. Najvacsi prepadak, sklamanie: Ambrosia Orange UBX, Barrys Crazy Cherry.
Odpovedať
Sezona 2023. tento rok budem pestovat nasledujuce mnamky: Determinanty: Siberian Early, Upstairs, Sibirjak, Gold Nugget, Demidov, Peardrops Kolíkové: Prudens Purple, Pinneaple Heart, Green Grape Beyond, Napa Rosé Blush, Green Tiger, Nibelung, Elisey ,Corazón de Buey orig.Esp., Cherokee Chocolate, Bulgarian Pink Giant, Kellogs Breakfast, Mrs.Schlaubaughs, Cherokee Purple Heart, Grubs Mystery Green, Green Grape, Vorlon, Aunts Gerties Gold, Aunts Ginny Purple, Aunts German Green, Andine Cornue, Berner Rose, Medova Kapla, Marchotskoe Grono, Opalka, Rusian 117 red, Alice, Lucid Gem, Green Doctor Frosted, Pascal de Picardie, Persimmon Orange thomas jefferson, Vater Rhein Marvelous (Divo Divnoe), Bulgarian Miracle, Golden Koenigsberg, Mayos Delight, Emerald Pear, Monisto Amber, Jusupovskij,Caspian Pink. slniecko
Odpovedať
ODRODY- moje plánované výsevy pre 2023 CHERRY A KOKTEILOVÉ: BLUSH, CREAMSLICE GRAPE, DATTERINO, TOMARINDO MULTICOLOR, BRAD´S ATOMIC GRAPE, BLUE PITS, , BITE SIZE, INDIGO CHERRY DROPS, INDIGO PEAR DROPS PINK,GREEN TIGER, PRIMABELLA, SUN BELLE, SWEET CASSADAY. KLASIKA : START S F1, STUPICKÉ SKORÉ POĽNÉ, PENDOLINO F1, 2 ATOMIC FUSION, BLUE SMOKE, FIOLETOVYJ KRUGLYI, GARGAMEL, KOZULA 133 BIFTEKY: ABRIKOS, AFTERNOON DELIGHT, ANANAS BLUE, AURORA BLUE, BENEVENTO F1, BLACK MARQUISE , BUFALLO STEAK F1, BLUE PEAR, E.T. , GIRLS GIRL’S WEIRD THING , CHOCOLADE DONUT, LUCID GEM, MAR AZUL, MLLE FORRIES, MORTGAGE LIFTER. BICOLOR, MUCHAMIEL, NOIRE D´CRIME, OR PERA D´ABRUZZO, PERSUASION, PUZATA HATA, RAF, RAINBOW JAZZ HEART STELLATO DI BELLIZONA, 100PUDOV. SRDCIA APRICOT COEUR DI ZEBRE, LINNAEUS HEART , MIDNIGHT SUN, MRS. SCHLABAUGH FAMOUS. STRAWBERRY ,ORANGE RUSSIAN 117, REINHARD´S CHOCOLADE HEART, REBEL STARFIGHTER PRIME , TRUE COLOURS, SERGEANT PEPPER, VEĽMOŽA. REBROVANÉ BEAUTY LOTRINGA , FLEUR DE RE´AGIR , MUSHROOM BASKET STRIPPED , NINA,TULIP PINK, ZAPOTEC BEOWN, ZAPOTEC A. RIBBED, YELLOW PITANGA PASTA PAPRIKOVÉ: ALTER KOMMUNIST, AURIA, CUBAN PEPPER BLACK, DELIKANO F1, DES ANDES, GURMÁN SLIVKA, NAPOLI, OPALKA, SMILEY WORMS. DWARFY a BALKONOVÉ: ADELAIDE FESTIVAL, BLAUE ZIMMERTOMATE, BABYLON GLOW, CHEROKEE TIGER DWARF, DWARF JEREMY'S STRIPES , DWARF MARITIME BELLS, DWARF PURPLE HEART, PEAR DROPS, PINK PASSION, TOMFALL, TUMBLING TIGER Pridávam iba zopár foto EVA T . Prajem všetkým úspešnú novú sezónu.
Odpovedať
@purpleball môžem sa spýtať aká sú to odrody je dwarf?
Odpovedať
Profilova fotka
@lubicabystrica kde predávajú semienka vinohradníckych rajčín?
Odpovedať
@miggi83 Projekt DWARF( TRPASLÍK) vznikol v r. 2005- 2006 na základe spolupráce Craig LeHoulliera, North Carolina, USA a Patriny Nuske, New South Wales, Australia. V minulom storočí bol veľmi obmedzený počet odrôd s trpasličím rastom . Rozhodli sa teda krížiť dedičné( Heirloom) indeterminantné odrody s pôvodnými trpasličími odrodami .Do konca roku 2005 Patrina úspešne vyskúšala 8 krížení a ona a Craig sa rozhodli použiť tento materiál na začatie projektu, kde by ktokoľvek (kto chcel pomôcť pestovať mnoho generácií, ktoré by boli potrebné na stabilizáciu nových odrôd) mohol dobrovoľne pestovať niektoré rastliny. Cieľom bolo vytvoriť výber chutí, farieb a veľkostí, ktoré by sa rovnali dedičným odrodám s rastlinami, ktoré majú výhodu kompaktnejšieho tvaru, a teda aj ľahšieho pestovania. Dobrovoľníci dostali príležitosť pomenovať akýkoľvek nový typ trpasličích paradajok, ktoré objavili, ako uznanie za pomoc v projekte. Tieto DWARF odrody sú chránené prísľubom OSSI (Open Source Seed Initiative- podrobnejšie sa dá nájsť na nete). Obaja zanietení pestovatelia na paradajkovom fóre TOMATOVILLE dostali priestor v špeciálnej sekcii. Každý rok na ďalšie šľachtenie sa pridávalo viac pestovateľov ktorí začali tiež skúšať krížové opeľovanie dedičných odrôd s trpaslíkmi alebo trpaslíkov s trpaslíkmi. Do roku 2019 projekt mal už viac ako 100 nových trpasličích odrôd rôznych farieb, veľkostí a tvarov. Sú vhodné na pestovanie v malých záhradách ale aj v nádobách. Hoci väčšina z nich je s indeterminantným rastom, nie je nutné vyštipovať zálistky,(iba príležitosne preriediť) rastú stromovito. DWARFY majú dominantný gén pre indeterminantný rastový vzor spárovaný s veľmi zriedkavým génom pre trpaslíka, kde vzdialenosť medzi každým listom je iba 2-5cm a tieto pomerne malé paradajkové rastliny zvyčajne dosahujú iba 60 až 120cm na výšku . Vznikne tak veľmi kompaktná rastlina s podsaditými, pevnými stonkami a celkovým vzhľadom. V súčasnosti majú niektoré Dwarf odrody aj determinantný- ukončený rast- zrejme boli krížené s kríčkovými odrodami. Posledné roky vzniklo aj veľa MikroDWARFOV s výškou iba od 10 do 30cm. Ja som od r. 2017 vyskúšala okolo 20 Dwarf odrôd . Ako stálicu sadím napr. PURPLE HEART DWARF.🍅
Odpovedať
Článok sa načítava...
my sme pestovali tie dwarf, akoze chutne boli neskutocne, sam som bol prekvapeny ako dobre sa nam ich podarilo vypestovat, aj ked teda ako som uz inde spominal, popraskali nam, ale tak to nie je nejaka zasadna chyba. jest sa dali, chutne boli tiez, takze za mna super.
Odpovedať
A este by som doplnil k projektu Dwarf. Cielom bolo vyslachtit odrody pre balkony a patia, kde prevlada velky dopyt a slabsia ponuka v anglicky hovoriacich krajinach. To znamena mensie rastlinky oproti tyckovym s obmedzenou vysku rastu. Je to cesta do buducnosti a urcite nas este projekt prekvapi novymi stabilizovanymi odrodami, ale to chce svoj cas. Najznamejsi je asi Dwarf Purple Heart, ale ten hlavny prinos DWARF podla mojho nazoru bude v horizonte 10 rokov. slniecko
Odpovedať
Profilova fotka
Pozná niekto paradajky Big Boy je to odroda obrovských paradajok snažila som sa tohto roku dostať k týmto semenám ale nikde som ich nenašla?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Drahi priatelia, tento rok som mal malo casu na poklady v zahradke. Avsak aspon neake take odporucania viem Vam sprostredkovat. Kralom sezony bol pre mna Mayos Delight. Aby som vysvetlil, konkurenciu mal velku, ale overenu, kdezto Mayos som pestoval prvy krat ako novinku.Preto ma chut a krasa plodu ohromila. Zelene odrody sa pohybovali v chutovom pasme naj a vynikajuce, ci uz Aunt Ruby German Green, Green Grape, Green Tiger, Grubs Mystery Green. K tomu najlepsiemu opat patrili bulharske odrody, ci uz Divo Divnoe alebo Pink Giant. Co sa tyka produktivity Opalka isla svojim rychlym tempom. Najvacsim sklamanim pre mna bola Corazon de Buey, jedna z najdrahsich odrod spolu s Rosa de Barbastro predavana v Spanielsku. Skusim jej ponuknut prvy rad buduci rok. Vase slniecko Foto: Mayos Delight,Aunts Ruby German Green, Green Tiger, Napa Rose😍
Odpovedať
Sezona 2024. Pre tohtorocnu sezonu budem mixovat nove s osvedcenymi odrodami. Cast budu tvorit aj krickove determinanty. Budem pestovat aj zelene v kombinacii samozrejme s ciernymi odrodami s bohatou komplexnou chutou. Malachitova skatulka, Grubs Mystery Green, Owen’s Purple, Solaris, Prudens Purple, Orenburec, Brads Atomic Grape, Niagara, Texas, Aunts Ginny Purple, Mexico, Virginia Sweets, Alisa Ultra-early, Gold Nugget, Winter Cherry, Sanka, Sweet Cream, Sprite, Cervena ciapocka, Upstairs Noire de Crimee, Captain Lucky, Mayos Delight, Aunts Ruby German green, Divo Divnoe, Bulgarian Pink Giant, Emerald Pear, Cherokee chocolate Lucky Tiger, Black Strawberry, Bulgarian Miracle, Green Grape Beyond, The Grinch, Jusupovskij, Yellow Pear EU, Vater Rhein Black cherry, Purple Russian Plum, Orange Strawberry, Amazon Chocolate, Wapsipinicon Peach, Oaxacan Jewel, Pera Naranja, Green Tiger, Blue Keys. Mozno zaujimave je Wapsipinicon Peach. Vynikajuca, ale chlpatejsia rajcinka s povrchom nie hladkym.Zlta farba velkosti malej broskyne. Potom zaujimavou odrodou je aj Orenburzec, 90g cervene plody klasickeho tvaru. Nízka odroda s priamym výsevom do pody. Vydržala tri po sebe nasledujúce mrazy: -5 °, -7 °, -10 °. Krasne potesenie z plodov zivota vam zela slniecko Foto: Sunset Red Horizont, Rebel Startfighter VT16, Siberian, Medova Kaplya
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od slnieckonarukavicke:

Sezona 2024. Pre tohtorocnu sezonu budem mixovat…
@slnieckonarukavicke ja som napr s malachite box a oaxacan jewel nebola nadsena. Chybala mi tam nejaka tak "iskra" Celkom ma prekvapila fox nose, pera naranja - tu planujem aj tento rok ;) urcite aj z ciech Vejce ptaka Ohnivaka, green tiger si nasiel u vela ludi, ktorym som posunula prebytky svoje miesto. Minulu sezonu u mna teda giganty velmi dopraskali, a plesen tiez povedala razne nie niektorym odrodam. tento rok som odhodlana bojovat - prirodne. Mam tiez vela noviniek, ale stalice dostanu tiez svoje miesto. Tie ktore budem urcite pestovat, su green tiger, maglia rosa, lucky tiger,cafe bule,blush, pink bumble bee, tiger zebra,gargamel, mullate dwarf, lucid gem, vejce ptaka ohnivaka, true colours, shimmer, rebel starfighter - 2 odrody, a vela inych. Tak si prajme len pocasie ktore bude priat nasim uspechom :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od miggi83:

@slnieckonarukavicke ja som napr s malachite box …
@miggi83 moze byt este krajsia Fox Nose??? :) 🙃🙃🙃 1,2 Liskin Nos vs 3,4 Orange Strawberry
Odpovedať
1
13
14
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?