Prácou v záhrade k lepšej psychickej pohode

  • 24.04.2020

Obdobie posledných týždňov, keď je väčšina z nás viac doma, ako by sme si priali, je ideálnym časom na zveľaďovanie záhrady. Okrem výsadby rastlín sa môžete pustiť aj do menších terénnych úprav. Výstavba záhradných cestičiek, schodov alebo napríklad praktického kompostéra, to všetko môžete zvládnuť svojpomocne.

Schody BARK
Systém BARK môžete použiť aj pri výstavbe schodov.

Výber materiálu nepodceňujte

Ideálnym trvácnym materiálom na vonkajšie použitie je jednoznačne betón. Ten dokáže odolávať rozmarom počasia a čo sa týka údržby, na svojich majiteľov kladie minimálne požiadavky. Kvalita povrchu a estetické a tvarové možnosti predurčujú betónové komponenty na široké použite. Česká firma Presbeton ponúka jedno z najkomplexnejších portfólií betónových výrobkov. Na komplexnú úpravu záhrad sú ideálne ucelené systémy, ktoré ponúkajú široký sortiment praktických komponentov s jednotným vzhľadom, nech už potrebujete takmer čokoľvek.

Súvislý chodník z nášľapných kameňov
Guľatina zo systému BARK je obľúbená pri tvorbe záhradných cestičiek. Tie nemusia tvoriť súvislý chodník, stačí ich vytvoriť len z nášľapných kameňov.

Veľmi obľúbený je systém BARK, ktorý pôsobí v záhradách prirodzene a zdarne imituje povrch dreva. Všetky betónové prvky BARK sú mrazuvzdorné a sú ošetrené impregnáciou Protect TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody. Vďaka nej nedochádza k nechcenému rozrušeniu betónového povrchu a taktiež sa ľahšie čistí. Namiesto toho, aby nečistota do povrchu vsiakla a trvale ho poškodila, tak stačí bežné nečistoty utrieť obyčajnou handrou. Oceníte to najmä na terasách, ktoré sú obzvlášť náchylné na znečistenie.

Kompostér v záhrade
Elegantný kompostér z betónových „dosiek“ od firmy Presbeton postavíte bez problémov sami. Jednotlivé dosky do seba len zasuniete bez potreby použiť skrutky. Betón na rozdiel od dreva nepodlieha rýchlej degradácii ako klasické drevené dosky.

Zdroj: PRESBETON Nova, s.r.o.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká vianočná súťaž o vianočné stromčeky Veľký sprievodca zimnými rezmi: Čo rezať v mimosezóne? Sezóna ešte nekončí. Čo sadiť a vysievať v novembri? Kedy vysádzať a ako prezimovať chryzantémy? Toto sú najdôležitejšie odporúčania pri ich pestovaní Lunárny kalendár pre záhradkárov - december 2022 Súťaž Najkrajšia záhrada 2022: Vyhlásenie víťaza, ktorého vybrala odborná porota
Lunárny kalendár pre záhradkárov - december 2022 Strapky sú bežným zimným nepriateľom izbových rastlín. Tieto vedecky overené metódy vám pomôžu sa ich zbaviť! 4 druhy nezvyčajných izboviek, ktoré nevyžadujú náročnú starostlivosť. Týmito rastlinami ohúrite každú návštevu! Kedy a ako presadiť už rodiacu dvojročnú černicu? Čo robiť, aby fotínia (červienka) zakvitla? Howea: Palma z hollyvoodskych filmov, ktorá vám odpustí, ak ju zabudnete poliať