Medzi príspevkami stránky Záhrada.sk sú obvykle články, ktoré píšu fundovaní odborníci, ale na facebookovej stránke je priestor aj pre záhradkárov či pestovateľov spomedzi verejnosti. Majú bohaté skúsenosti, ktoré získali pozorovaním a praxou, rovnako ako študovaní odborníci.
Jarná sezóna už klope na dvere a všetci pracovití záhradkári začínajú plánovať svoju zeleninovú záhradu na sezónu 2023. Medzi stálice v letných záhradách a skleníkoch patria paradajky, ktoré si užívajú obľubu naprieč celým Slovenskom.
Výborný zdravotný stav a extrémne vysoká odolnosť proti vybiehaniu, to sú hlavné atribúty celoročných šalátov. Môžeme ich rýchliť, pestovať na jar aj na jeseň, dokonca aj počas sparného leta.
Dobrý deň, kúpila som v obchode paradajky, po rozkrojení som v nich však objavila naklíčené semienka. Po pár dňoch na iných plodoch dokonca prerástli cez šupku. Čo si mám o tom myslieť?
Aký máte vzťah ku koreňovej zelenine? Mnohí z vás si zrejme pomyslia, že výborný, veď mrkva je skvelou surovinou v kuchyni. A čo taký zeler, používate i ten? Práve jemu je venovaná februárová epizóda podcastu Záhrada.
V úžitkovej záhrade sa venujeme predpestovaniu zeleniny, chystáme nožnice na ďalšie rezy a prihnojujeme ovocné stromy. Ideálny čas je aj na založenie teplého pareniska.
Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že aj rastliny, rovnako ako ľudia, neobľubujú niektorých susedov? Pripravili sme pre vás stručný prehľad, aké plodiny si na hriadkach rozumejú a naopak, aké sa veľmi neobľubujú. Tak čo s čím sadiť?
Medzi niektorými záhradkármi je pomerne rozšírená predstava, že hybridy sú niečo strašidelné, neprirodzené a zlovestné. Veľmi často to v ľuďoch vyvoláva spojitosť s GMO, teda geneticky modifikovanými organizmami. S nimi to však nijako nesúvisí. V čom je teda rozdiel, a máme sa ich prečo obávať?