Aj vo vašej záhrade môžete kosiť ako profesionál

  • 25.05.2022

Ak už sa rozhodnete pre kúpu novej traktorovej kosačky, pri jej výbere je dôležité zohľadniť veľkosť plochy na kosenie a celkový tvar Vašej záhrady.

r4g074562 rrd

Medzi ďalšie kritériá pri výbere stroja patrí samozrejme cena, ale aj aj typ pohonnej jednotky, kvalita konštrukcie, jednoduchosť používania, no a v neposlednom rade prichádza ku slovu servis. Nevedieť sa domôcť opravy by v prípade traktorovej kosačky privádzalo majiteľa do zúfalstva.

Spoločnosť Agroservis, zástupca výrobcu John Deere na našom trhu, ponúka ideálnu záhradnú techniku do každých podmienok. Či už sa jedná o drsný a kopcovitý, alebo rovný a hladký terén, John Deere s viac ako 50-ročnou históriou vo výrobe traktorových kosačiek, má vo svojom portfóliu hneď niekoľko radov pomocníkov, z ktorých si vyberie každý. Vo svete sú traktorové kosačky John Deere známe vďaka jednoduchému použitiu, pohodlnej jazde, širokej palete príslušenstvá, no v prvom rade vďaka vysokej odolnosti, ktorú zabezpečuje pevný oceľový rám, celorámová konštrukcia, či zliatinové nápravy.

X100 – výkonný základ

Najnižší rad traktorových kosačiek X100 zahŕňa 6 modelov, ktoré ponúkajú všetko potrebné pre trávnaté plochy s rozlohou 3 000 – 6 000 m2. Vybavené sú motormi s výkonom od 11,11 kW po 12,86 kW a hydrostatickou prevodovkou, vďaka čomu je ich ovládanie skutočne jednoduché – pre pojazd sa využívajú len dva pedále (vpred a vzad). Tak ako všetky traktorové kosačky s logom jeleňa, aj rad X100 je vybavený ergonomickou prístrojovou doskou s logicky umiestnenými ovládacími prvkami. Pre zákazníkov, ktorí sa starajú o udržiavanie menších plôch má spoločnosť Agroservis v portfóliu modely X107, X127 a X167, ktoré sú štandardne vybavené robustnými, efektívnymi kosiacimi jednotkami so záberom 92 – 107 cm s rýchlospojkou zjednodušujúcou čistenie. Vyššie uvedené modely sú k dispozícii v základe s bočným vyhadzovaním, zatiaľ čo zadné vyhadzovanie do 300 l zberného koša je dostupné v základnej výbave pre vyššie modely X117R, X147R a X167R. Údržba traktorových kosačiek John Deere je navyše vďaka 30 sekundovému systému výmeny oleja Easy Change hračkou.

Modelové rady X300 a X500 pre väčšie plochy

Rady X300 a X500 zahŕňajú traktorové kosačky s dvojvalcovými motormi s výkonom od 14,1 kw (X350), až po X590 s výkonom 16,7 kW, nízkym ťažiskom, veľkým rázvorom náprav a uzávierkou diferenciálu vďaka čomu sa dostane skutočne všade.

r2g024831 LSC

Prehľadný a moderný prístrojový panel inšpirovaný automobilmi zobrazuje v prípade týchto modelových radov napríklad aj optimálnu zónu najlepšieho kosenia „Best Cut“, vďaka čomu dokážete vždy docieliť vynikajúcu kvalitu trávnika. Výška kosenia sa tu nastavuje prostredníctvom otočného ovládača v krokoch po 6 mm z pohodla sedadla. Kosiace jednotky Accel Deep vďaka konštantnej hĺbke 11,4 cm po celej ploche jednotky zabezpečujú optimálne kosenie trávnika. Modely X354 a X584 sú navyše v základnej výbave dodávané s riadením všetkých štyroch kolies a vo voliteľnej výbave traktorových kosačiek radov X300 a X500 nájdeme systém MulchControl, ktorý využíva špeciálne mulčovacie nože. Navyše, v oboch radoch je v základe dostupný aj tempomat.

r2g014524 LSC 02

Kosačky ZTRAK a X900

Pre profesionálne použitie, kde zákazníci vyžadujú veľké hodinové výkony, ponúka spoločnosť Agroservis kosačky ZTRAK s nulovým polomerom otáčania.

r4f105233 rrd 01

ZTRAK sa dokáže otáčať na mieste za použitia ovládacích pák, čo z nej robí majstra v obratnosti. Kosiace jednotky so záberom 107 – 122 cm (Z335E resp. Z545R) a nastaviteľnou výškou kosenia z pohodla sedadla v rozmedzí od 25 – 102 mm robia z kosačiek ZTRAK ideálnych partnerov pre profesionálov.Navyše, tieto traktorové kosačky sú vybavené sedadlom ComfortGlide, ktoré eliminuje nárazy počas prudkých zastavení a štartov kĺzaním smerom vpred a vzad.

Najvyšším radom, ktorý výrobca ponúka sú potom traktorové kosačky radu X900, ktoré už sú vybavené dieselovými pohonnými jednotkami. Tieto výkonné kosačky ponúka spoločnosť Agroservis vo verziách s pohonom 2 kolies, všetkých 4 kolies, alebo riadením všetkých kolies, funkciou MulchControl, či napríklad aj sedadlom s pneumatickým odpružením.

r2g025525 LSC 01

Široká ponuka voliteľnej výbavy

Traktorové kosačky John Deere môžu byť využité okrem kosenia trávnych porastov aj na zimnú údržbu, a tak je možné ich vybaviť snežnou radlicou, alebo zametacou kefou, prípadne i rozmetadlom, ktoré je možné využiť tak na zimný posyp, ako na rozhadzovanie priemyselných hnojív.

Záruka na 2 roky a neobmedzený počet motohodín sa v prípade údržby servisnými pracovníkmi spoločnosti Agroservis môže predĺžiť podľa typu stroja až na 3 roky, alebo 4 roky a tak traktorové kosačky John Deere predstavujú dobrú investíciu, ktorá pri správnej údržbe a starostlivosti bude slúžiť dlhé roky.

Využite teraz špeciálne akciové ceny na vybrané modely. Viac informácií získate u svojho predajcu.

www.agroservis.sk

Zdroj: PR článok AGROSERVIS spol. s r.o.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Keby mohli, vybrali by si týchto susedov. Naučíme vás, čo s čím pestovať Lunárny kalendár pre záhradkárov - február 2023 Januárovo-februárový sprievodca pestovaním: Čo a kde vysievať v tomto období? Ako na zimný rez viniča: Tradícia starých vinohradníkov má aj praktické dôvody Tri najčastejšie problémy pri predpestovaní zeleniny: Vyhnite sa týmto chybám a zvýšte šancu na zdravé sadenice Súťaž Najkrajšia záhrada 2022: Výsledky hlasovania
Keby mohli, vybrali by si týchto susedov. Naučíme vás, čo s čím pestovať Lunárny kalendár pre záhradkárov - február 2023 Všetko, čo potrebujete vedieť o vysievaní: Držte sa týchto tipov, odmenou budú silné a zdravé priesady Viete, ako pestovať zornicu? Odborníčka radí, aký substrát vybrať, či je dôležitá veľkosť kvetináča a čo s ňou po odkvitnutí Exotické a návykové: Poznáte korenie SUMAC? Ak máte tráviace ťažkosti, pridajte si ho k obľúbeným koreninám Stonkový zeler sa pestuje podobne ako buľvový, semienka vysievame práve teraz