Inštalácia IKO šindľov na sklony od 4° bez klincov – NOVÁ METÓDA!

  • 05.04.2022

Prevratnou novinkou v oblasti asfaltových šindľov je inštalácia všetkých IKO šindľov na sklony striech už od 4°!

2
Ukážka inštalácie IKO Cambridge Xpress na sklon strechy 8° (bežná inštalácia min. 15°)

Šindle sa pokladajú do špeciálneho podkladového pásu „IKO Armourbase Thermo AD“, ktorý sa tepelne aktivuje natavením vrchnej vrstvy horákom, do ktorej sa vkladajú šindle bez použitia klincov. Spodná vrstva sa automaticky zlepí s dreveným/betónovým podkladom!   Nahrieva/natavuje sa IBA vrchná strana. Vďaka rýchlemu prestupu tepla sa podkladový pás okamžite prilepí na drevený/betónový podklad.  Šindle sa už len položia a nalepia na roztavenú vrchnú stranu membrány.

Schermafbeelding 2021 09 09 om 10
Natavenie podkladového pasu a následné vloženie šindľa IKO

Daná metóda je progresívna, schopná vyriešiť špecifické detaily/aplikácie na strechy s nízkym sklonom od 4°!   Metóda je veľmi jednoduchá a zároveň rýchla, a doporučujeme ju na sklony od 4°- 15°. Pri sklonoch od 15° sa postupuje bežnou metódou za pomoci klincov.
www.iko.sk

Zdroj: IKO Sales International

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Prečo žltnú mladé listy malín? 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete 8 jedovatých rastlín v záhrade, ktoré môžu zabiť vášho psa Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Videli ste už bazu s tmavými listami? Jej krása a ostrý kontrast s bledými kvetmi vás očarí Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby?