Seriál Rekonštrukcia strechy, 1 časť: Materiál je základ

  • 08.04.2021

Záhrada a vonkajší vzhľad domu by mali ladiť. Aj preto je pri streche dôležité venovať pozornosť výberu materiálu. Mal by byť funkčný i estetický.

Na trhu prevládajú betónové, hlinené (pálené) a plechové krytiny. Betónová krytina Bramac patrí medzi najpredávanejšie na slovenskom trhu. Aké sú výhody kvalitného betónu od značkového výrobcu oproti iným materiálom?

00 MM 190822 VELUX RenovActive SK 94I6043 hires new

Vyššia pevnosť

Vďaka použitiu hrubšieho štrku a cementu prvotriednej kvality má strešná krytina Bramac o 20 – 30 % vyššiu pevnosť v porovnaní s konkurenčnými škridlami (1 ks škridly znesie zaťaženie až 260 kg). Betón časom zreje, čím ešte zvyšuje svoju pevnosť.

Najnižšia nasiakavosť

Krytina Bramac nasiakne do svojho tela len do 6 % vody, t. j. až o 40 % menej ako v prípade konkurenčných (najmä hlinených) škridiel. Vďaka tomu má vyššiu mrazuvzdornosť. Je to výhoda v období, keď dochádza k striedaniu tepla a mrazu. Vtedy môže cez deň do krytiny vniknúť voda, v noci zamrznúť, zväčšiť svoj objem a poškodiť povrch krytiny.

Seriál Rekonštrukcia strechy, 1 časť: Materiál je základ
Správny výber materiálu strešnej krytiny bol rozhodujúci aj v projekte RenovActive. Pri modelovej rekonštrukcii sa využili výhody strešnej krytiny Bramac. Na fotkách môžete vidieť stav pred rekonštrukciou a po nej.

Robustnosť

Kvalitná strecha musí byť stabilná a robustná, aby vydržala vonkajší nápor v podobe vetra, dažďa, snehu či krupobitia. Krytina Bramac je proti týmto vplyvom počasia neporovnateľne odolnejšia ako napríklad „ľahké“ plechové krytiny. Navyše výborne izoluje vonkajší hluk z dažďa, ruchu z ulice a pod.

Jednoduchá montáž

Montáž krytiny Bramac je jednoduchá vďaka vysokej presnosti dosahovanej pri jej výrobe. Škridly sa nedeformujú vypaľovaním pri vysokých teplotách. Nemajú ani zámky, ktoré by ukladanie komplikovali, takže strecha môže byť zrealizovaná rýchlo, už za 4 až 5 dní.

Seriál Rekonštrukcia strechy, 1 časť: Materiál je základ
Krytinu Bramac si stavebníci vyberajú aj pre jednoduchú montáž.

Záruka a životnosť

Na krytinu Bramac dostanete písomne 30-ročnú záruku na mrazuvzdornosť, pri kúpe uceleného systému vrátane originálneho príslušenstva ešte aj 15-ročnú záruku na funkčnosť strechy ako celku. Krytina Bramac však vydrží oveľa dlhšie, nad rámec záruky, jej životnosť je až 100 rokov.

www.bramac.sk

Rozhodli ste sa pre rekonštrukciu strechy? Postupne vám objasníme dôležité informácie:

1. Materiál je základ
2. Ako je to s hmotnosťou strechy
3. Koľko stojí nová krytina a jej uloženie

 

Zdroj: Bramac

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce?
Úžitková záhrada v auguste: Vysievame, staráme sa o papriku, zavlažujeme Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Prečo v článkoch málokedy nájdem odporúčanie na vhodné pH pôdy pre rôzne rastliny? Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov