Renovácia záhradných ležadiel

Potreboval by váš záhradný nábytok renováciu a vy ju donekonečna odkladáte? Pusťte sa do toho s nami. S vodou riediteľnými farbami Balakryl, ktoré rýchlo schnú, zvládnete celú renováciu v priebehu jedného dňa.

Zrenovované záhradné ležadlá

Postup:

1. Predtým než sa pustíte do natierania, odstráňte starú látku a drevo dôkladne prebrúste jemným brúsnym papierom.

2. Farbu v plechovke dobre premiešajte. My sme použili farbu Balakryl UNI mat biely, ktorý v exteriéri vydrží aj niekoľko rokov, je tepelne odolný, stálofarebný a bez zápachu.

3. Farbu nanášajte v tenkých vrstvách, ktoré lepšie schnú, tvrdnú a nepodliehajú rôznym defektom (praskanie, stekance, odlupovanie a pod.). Po dôkladnom zaschnutí prvej vrstvy náter mierne prebrúste. Zbavíte sa tak prípadných nerovností.

4. Aplikujte druhú vrstvu. Po každej vrstve nechajte náter dôkladne preschnúť.

5. Ako poslednú vrstvu sme aplikovali Balakryl Vonkajší lak, ktorý odpudzuje vodu a zabraňuje jej prenikaniu do dreva. Taktiež vytvára trvale pružný povrch, ktorý je dôležitý pri výkyve teplôt vo vonkajšom prostredí. Lakovaný povrch je tak chránený pred praskaním a olupovaním.

6. Ako novú látku sme použili staré ľanové vrece, ktoré sme rozpárali a rozdelili na dve časti. Každú časť sme prešili, aby sa vrece nezačalo párať. Následne sme ho pripevnili ku konštrukcii pomocou sponkovacieho kladiva, ktoré bežne kúpite v obchode.

Renovácia záhradných ležadiel

BALAKRYL UNI mat

Vodou riediteľná vrchná farba s univerzálnym použitím určená na nové aj renovačné vrchné nátery v interiéri aj exteriéri. Hladký matný vzhľad je prirodzene elegantný a príjemný na pohľad. Pôsobí útulne a zároveň sa hneď neopozerá. Balakryl UNI mat má vynikajúcu kryciu schopnosť, rýchlo schne a jednoducho sa aplikuje, čo potvrdili aj profesionálni maliari a lakovači v slepom teste. Je stálofarebný, odolný proti poškrabaniu a zaisťuje ľahkú údržbu pri opätovnom pretieraní.

Balakryl

Váha balenia (v kg): 0,7; 2,5; 9
Výdatnosť: 6–9 m2/kg v 1 vrstve

Vodou riediteľné farby Balakryl zakúpite v sieti predajní Dom farieb (www.domyfarieb.sk) a vo vybraných predajniach farieb a lakov.

www.balakryl.sk

Zdroj: PR PPG Deco Slovakia, s.r.o.

Komentáre

    Pridaj príspevok