Súťaž pre materské a základné školy

  • 28.02.2020

Záhrada.sk v spolupráci s partnerom súťaže www.ovocnestromyjesen.sk prináša už druhý ročník súťaže pre materské a základné školy.

Súťaž pre materské a základné školy

To, že ovocie patrí do jedálnička detí, vieme všetci. Ale vedia deti, ako také ovocie rastie? Ako vyzerá a kvitne strom, ktorý ho prináša? Čo všetko je potrebné, aby nakoniec jabĺčko či iné ovocie pristálo na stole malého škôlkara či školáka?

Záhrada.sk a www.ovocnestromyjesen.sk naučia vaše deti, ako sa od seba rôzne stromy a kry líšia, ako kvitnú, ako sa opelia a následne začne rásť malý plod. Neskončí to však len pri sledovaní, deti budú môcť čoskoro prvé plody aj ochutnať. Do súťaže sme opätovne vyberali ovocné stromy na nižších podpníkoch a druhy, ktoré dozrievajú práve počas školského roka.

Súťaž pre materské a základné školy

Ako sa do súťaže zapojiť?

Materskú a základnú školu môže do súťaže zapojiť akákoľvek osoba, ktorá je v nej zamestnaná. Pošlite nám mail na sutaz@zahrada.sk, priložte fotku areálu škôlky/školy a napíšte nám stručnú informáciu, ktoré ovocie deťom vo vašej škôlke/škole najviac chutí a ktorý ovocný druh by vás najviac potešil. Môžete, ale nemusíte pripojiť aj obrázok, ktorý nakreslili deti. Termín na zasielanie prihlášok je do 23.02.2020.


Po tomto termíne (najneskôr 01.03.2020) bude na webovej stránke www.zahrada.sk sprístupnené hlasovanie za jednotlivé škôlky. Všetky zúčastnené materské školy budeme informovať o presnej webovej adrese, na ktorej hlasovanie bude prebiehať. Súťaž bude mať celkom štyroch výhercov: dvoch, ktorí budú mať v dobe ukončenia hlasovania v súťaži najviac označení “Páči sa mi to” (prvé dve miesta) a dvoch, ktorých určí porota zložená z členov redakcie a partnera súťaže (tretie a štvrté miesto). Koniec hlasovania je predbežne určený na 20.03.2020 o 12:00.

Hlasovať za svoju škôlku môžete od 01.03.2020 tu: Súťaž pre materské a základné školy – hlasovanie

Súťaž pre materské a základné školy

Čo školy vyhrajú?

Webová stránka www.ovocnestromyjesen.sk darovala do súťaže ovocné stromčeky a kry. Výhry sú rozdelené nasledovne:

1. miesto: 8 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
2. miesto: 6 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
3. miesto: 4 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
4. miesto: 10 ks ovocné kry

Vydavateľstvo JAGA GROUP ako prevádzkovateľ portálu www.zahrada.sk venuje víťazným škôlkam ročné predplatné časopisu Záhrada, aby sa deti a pani učiteľky mohli o dreviny príkladne starať.

Naše ovocné stromy a kry budú vychovávať celé generácie škôlkarov a školákov, naučia ich milovať a vážiť si zeleň. Dreviny poskytnú tieň v horúcich dňoch a ich plody osviežia chuťou, ktorá vo väčšine ovocia z obchodných reťazcov tak zúfalo absentuje.

Portál www.ovocnestromyjesen.sk miluje stromy, Záhrada.sk miluje záhradu. A spolu milujeme deti a záleží nám na ich budúcnosti. Tešíme sa na vaše fotografie a príspevky!

Výhercov súťaže nájdete na www.zahrada.sk. Podmienky súťaže sú uverejnené TU. Použité fotografie sú ilustračné.

Text: Michaela Horbanová
Foto: isifa/Shutterstock

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce?
Úžitková záhrada v auguste: Vysievame, staráme sa o papriku, zavlažujeme Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Prečo v článkoch málokedy nájdem odporúčanie na vhodné pH pôdy pre rôzne rastliny? Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov