Súťaž pre materské a základné školy: Vyhrajte ovocné stromy a kry, naučte deti milovať prírodu

  • 02.09.2022

Záhrada.sk v spolupráci s partnerom súťaže www.ovocnestromyjesen.sk prináša po ročnej prestávke už tretí ročník súťaže pre materské a základné školy.

Súťaž pre školy
Foto: Shutterstock

To, že ovocie patrí do jedálnička detí, vieme všetci. Ale vedia deti, ako také ovocie rastie? Ako vyzerá a kvitne strom, ktorý ho prináša? Čo všetko je potrebné, aby nakoniec jabĺčko či iné ovocie pristálo na stole malého škôlkara či školáka?

Naučíme vaše deti, ako sa od seba rôzne stromy a kry líšia, ako kvitnú, ako sa opelia a následne začne rásť malý plod. Neskončí to však len pri sledovaní, deti budú môcť čoskoro prvé plody aj ochutnať. Do súťaže sme opätovne vyberali ovocné stromy na nižších podpníkoch a druhy, ktoré dozrievajú práve počas školského roka.

Čo školy vyhrajú?

Webová stránka www.ovocnestromyjesen.sk darovala do súťaže ovocné stromčeky a kry. Výhry sú rozdelené nasledovne:

  • 1. miesto: 8 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry
  • 2. miesto: 6 ks ovocné stromy + 3 ks ovocné kry
  • 3. miesto: 4 ks ovocné stromy + 3 ks ovocné kry
  • 4. miesto: 2 ks ovocné stromy + 4 ks ovocné kry

Vydavateľstvo JAGA GROUP ako prevádzkovateľ portálu www.zahrada.sk venuje víťazným škôlkam a školám ročné predplatné časopisu Záhrada, aby sa deti a pani učiteľky mohli o dreviny príkladne starať.

Súťaž bude mať celkom štyroch výhercov: dvoch, ktorí budú mať v dobe ukončenia hlasovania v súťaži najviac hlasov (prvé a druhé miesto) a dvoch, ktorých určí porota zložená z členov redakcie a partnera súťaže (tretie a štvrté miesto). Šancu vyhrať tak majú aj školy, ktoré v hlasovaní získajú menej hlasov. Koniec hlasovania je predbežne určený na 12.10.2022 o 24:00. Presný dátum a čas ukončenia hlasovania zverejníme spolu so spustením hlasovania.

Deti v záhrade
Foto: Shutterstock

Ako sa do súťaže zapojiť?

Materskú a základnú školu môže do súťaže zapojiť akákoľvek osoba, ktorá je v nej zamestnaná. Pošlite nám mail na sutaz@zahrada.sk, priložte fotku areálu škôlky/školy a napíšte nám stručnú informáciu, prečo by pre váš školský areál boli ovocné stromy prínosom. Nezabudnite uviesť svoje meno, kontaktné údaje a adresu školy (ulica, mesto/obec, kraj).

Odoslaním e-mailu vyjadrujete súhlas s podmienkami súťaže a súhlas so spracovaním údajov, súhlas so zverejnením fotiek v médiách a na sociálnych sieťach vydavateľstva Jaga. Vaše osobné údaje budú neverejné.

Svoje prihlášky nám posielajte najneskôr do 19.09.2022 do 24:00. Po tomto termíne (najneskôr 29.09.2022) bude na webovej stránke www.zahrada.sk sprístupnené hlasovanie za jednotlivé škôlky. Všetky zúčastnené materské a základné školy budeme informovať o presnej webovej adrese, na ktorej bude hlasovanie prebiehať. 

Naše ovocné stromy a kry budú vychovávať celé generácie škôlkarov a školákov, naučia ich milovať a vážiť si zeleň. Dreviny poskytnú tieň v horúcich dňoch a ich plody osviežia chuťou, ktorá vo väčšine ovocia z obchodných reťazcov tak zúfalo absentuje.

Výhercov súťaže zverejníme na www.zahrada.sk. Nezabudnite si prečítať kompletné podmienky súťaže. Použité fotografie sú ilustračné.

Text: redakcia
Foto: isifa/Shutterstock

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Veľký sprievodca jesenným rezom: S nožnicami sa teraz vyberte nielen za malinami a ružami, ale i za týmito rastlinami Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Ako sa starať o výraznú a zaujímavú antúriu? Toto je pri jej pestovaní kľúčové Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu
Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu Návšteva u čitateľky Betky: Na krásnu záhradu nepotrebujete tisíce eur, stačí čas, trpezlivosť a pracovitosť KVÍZ: Spríjemnite si sychravý jesenný deň a preverte si svoje vedomosti z oblasti rastlinnej ríše Rukola: Chutná v kuchyni, s množstvom vitamínov a minerálov, lieči srdce, kosti i pokožku Okrasné trávy sú útočiskom pre hmyz i drobné cicavce, ich semienka nasýtia vtáky. Máte ich už v záhrade?