10 dôvodov, prečo si vybrať vykurovacie fólie

  • 04.11.2021

Aj vy plánujete zmeniť či vylepšiť svoje bývanie? Pohodlie v dome či byte je na nezaplatenie. Doprajte si slnko vo vašej podlahe aj v chladnejších dňoch.

UVODNA Heat Decor Hause 1

1. Realizácia je o 60% lacnejšia

Oproti iným typom vykurovania je realizácia vďaka rýchlej montáži a jednoduchosti systému omnoho lacnejšia. Navyše nie sú potrebné žiadne dodatočné technológie ako komín alebo plynová prípojka. Jednoducho nainštalujete fóliu pod plávajúcu podlahu alebo do poteru a všetko je pripravené k okamžitému spusteniu. Stačí len spočítať potrebné dĺžky vykurovacej fólie, šírku a dĺžku pásov tak, aby vám pokryli plochu izby.

Vykurovacie fólie Heat Decor.
Vykurovacie fólie Heat Decor. Zdroj: Eco Term

2. Žiadne skryté poplatky počas životnosti

Vykurovacie fólie Heat Decor sú navrhnuté tak, aby počas celej životnosti neboli potrebné žiadne servisné ani revízne úkony. Oproti iným systémom, ktoré pracujú s výbušnými alebo zdraviu nebezpečnými látkami, sú vykurovacie fólie bezpečné a nevyžadujú žiadne pravidelné kontroly.

3. Bezporuchová životnosť minimálne 50 rokov

Vykurovacie infra fólie neobsahujú žiadne pohyblivé časti ako ventilátory, pumpy, čerpadlá, atď. Aj vďaka tomu sa v systéme okrem ľahko vymeniteľných elektronických termostatov nemá čo pokaziť. Ak chcete vedieť z čoho a ako sa vyrábajú, pozrite si naše krátke video.

4. Využiteľnosť aj pri rekonštrukciách

Obrovskou výhodou vykurovacích fólií je stavebná výška, ktorá je maximálne 6mm. Aj preto sú tak obľúbené pri rekonštrukciách starších domov a bytov. Pri rekonštrukcii je možné inštalovať vykurovanie po jednotlivých miestnostiach a tým sa vyhnúť kompletnému vysťahovaniu.

Vykurovacia fólia pod plávajúcou podlahou – priečny rez.
Vykurovacia fólia pod plávajúcou podlahou – priečny rez. Zdroj: Eco Term

5. Úsporná prevádzka

Vďaka samostatnej regulácii jednotlivých okruhov sa dá dosiahnuť úspornejšia prevádzka, hlavne v časových pásmach dňa, kedy nikto nie je doma. Nevznikajú žiadne straty tepla na rozvodoch teplej vody. V spojení s fotovoltickou elektrárňou na streche sa dá dosiahnuť veľmi nízka spotreba aj pri zdražovaní elektrickej energie v budúcnosti.

6. Plynulejšia a rýchlejšia regulácia

Priamy ohrev v podlahe zabezpečuje veľmi rýchly nábeh vykurovania pri vychladenom dome. Reakčný čas vypnutia a zapnutia ohrevu je tak rýchly, že regulácia nemá takmer žiadnu zotrvačnosť a poskytuje presnú reguláciu na základe požiadavky užívateľa.

Plynulejšia a rýchlejšia regulácia.
Plynulejšia a rýchlejšia regulácia. Zdroj: Eco Term

7. Minimálne nároky na inštaláciu

Vykurovacia fólia nepotrebuje žiadny kotol ani vonkajšiu jednotku. Nepotrebuje komín ani extra prípojku. Nezaberá prakticky žiadne miesto ani v technickej miestnosti, ktorá sa dá využiť na iné účely ako sú práčka a sušička.

8. Tichá prevádzka

Vykurovacia fólia Heat Decor nepoužíva na svoju prevádzku žiadne mechanické ani točivé komponenty, ktoré by zvyšovali hlučnosť v dome.

9. Bezpečnosť a ekológia

Vykurovacie fólie sú bezpečné pre ľudí aj životné prostredie. Nevybuchujú ako plyn a neobsahujú nebezpečné chladivá. V spojení s fotovoltikou sú z hľadiska dopadu na životné prostredie tou najlepšou alternatívou vykurovania budúcnosti.

Bezpečnosť a ekológia. Zdroj: Eco Term
Bezpečnosť a ekológia. Zdroj: Eco Term

10. Pozitívny vplyv na zdravie

Infražiarenie, ktoré je základným princípom vykurovacích fólií, má pozitívny vplyv na ľudský organizmus. Preniká do hlbokých vrstiev dermis cez ktoré zahrieva vaše telo. Pokožka sa tak zahrieva, vaše krvné cievy sa rozširujú a stimuluje sa tak krvný obeh a metabolizmus. Zlepšuje sa tak lymfatická cirkulácia a krvný obeh, vďaka čomu sa zlepšuje prísun výživných látok do vášho tela a podporuje tak imunitný systém človeka.

Ak chcete vedieť viac alebo potrebujete individuálne poradiť, neváhajte nás kontaktovať.

Eco Term Group s.r.o.
Drevárska 23, 902 01 Pezinok

info@heatdecor.sk
www.heatdecor.sk

 

Zdroj: PR článok Eco Term Group s.r.o.

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - november 2022 Veľký sprievodca zimnými rezmi: Čo rezať v mimosezóne? Veľká vianočná súťaž o vianočné stromčeky Sezóna ešte nekončí. Čo sadiť a vysievať v novembri? Kedy vysádzať a ako prezimovať chryzantémy? Toto sú najdôležitejšie odporúčania pri ich pestovaní Súťaž Najkrajšia záhrada 2022: Vyhlásenie víťaza, ktorého vybrala odborná porota
Silný a liečivý chren: Spoznajte vlastnosti tohto nenápadného koreňa Vyrobte si doma rastlinné terárium podľa vášho vkusu a lacno! Ako pestovať a rezať pajazmín? Toto odporúča Martin Čurda Kedy a ako presadiť už rodiacu dvojročnú černicu? Strapky sú bežným zimným nepriateľom izbových rastlín. Tieto vedecky overené metódy vám pomôžu sa ich zbaviť! 4 druhy nezvyčajných izboviek, ktoré nevyžadujú náročnú starostlivosť. Týmito rastlinami ohúrite každú návštevu!