Akými rastlinami vyplniť medzery medzi betónovými doskami chodníka? Vyskúšajte tieto

  • 25.09.2022

Aké rastliny môžeme dať do medzier medzi betónové dosky chodníka? Existujú také?

Rastliny v špárach chodníka
Foto: Shutterstock

Vhodné sú rastliny dorastajúce do výšky cca 5 cm, ktoré znesú občasnú chôdzu. Na slnečné až polotienisté môžete machovičku šidlovitú (Sagina subulata). Je podobná machu, ale pekne nabielo kvitne. V suchom období vyžaduje zálievku. Pôda medzi škárami by mala byť ľahšia.

Na slnečné a suché, no zároveň dobre priepustné miesto zvoľte nízke odrody dúšky materinej, napríklad Thymus serpyllum odrodu ʻMagic Carpetʼ alebo ʻMinorʼ či Thymus parecox, prípadne Thymus pseudolanuginosus. Vybrať si ich môžete aj podľa farby kvetu od bielej cez ružovú až po jemne fialovú.

Vaše otázky píšte na poradna@zahrada.sk . Do každého čísla časopisu Záhrada niekoľko z nich vyberieme a odpovieme.

Text: Ing. Monika Felixová
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Záhrada

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Machovka má viac vitamínu C ako citrón a obsahom výživových látok predčí aj goji Veľká vianočná súťaž o vianočné stromčeky Veľký sprievodca zimnými rezmi: Čo rezať v mimosezóne? Kedy vysádzať a ako prezimovať chryzantémy? Toto sú najdôležitejšie odporúčania pri ich pestovaní Lunárny kalendár pre záhradkárov - december 2022 Súťaž Najkrajšia záhrada 2022: Vyhlásenie víťaza, ktorého vybrala odborná porota
Machovka má viac vitamínu C ako citrón a obsahom výživových látok predčí aj goji Predvianočné aktivity v úžitkovej záhrade: Viete, čomu sa teraz venovať? Zdravá sladkosť nielen na Vianoce: Datle sú rýchlym zdrojom energie, pomôžu pri zápche a znižujú cholesterol Skladujú sa topinambury rovnako ako zemiaky? Poznáte obriu cibuľu Globo? Takto si ju vypestujete zo semienka Martin Čurda radí: Ako spevniť terasy v svahovitej záhrade?