Aby vás pohyb v záhrade nebolel, skúste kolagén

  • 25.03.2021

Tí z nás, ktorí záhradkárčenie milujú, o tom vedia svoje. Často ide o namáhavú prácu a po určitom veku ju môžeme výrazne pociťovať v podobe bolestí celého tela. Aj vás bolia kĺby, chrbtica a šľachy po víkende strávenom rýľovaním, plením a sadením? Možno vášmu telu chýba kolagén a potrebujete si ho doplniť.

shutterstock 531993385
Foto: isifa/Shutterstock

Kolagén je základnou stavebnou bielkovinou v telách ľudí a živočíchov, tvorí štruktúru kostí, väzov, šliach, chrupaviek a kĺbov. Hoci si ho ľudské telo tvorí samo, jeho produkcia vekom klesá a v dostatočnom množstve si ho tvorí len do určitého veku. Už medzi tridsiatkou a štyridsiatkou môžeme pozorovať výraznejší výskyt bolestí po akomkoľvek pohybe, vŕzganie kĺbov a nepríjemné pukanie kolien. Aj vy ste sa v tom našli? Ale nemusíte zúfať, pretože chýbajúci kolagén sa dá doplniť zvonka.

No jediným skutočne účinným spôsobom, ako doplniť kolagén, je pomocou výživových doplnkov. Jednotkou na trhu, ktorá opakovane vyhráva nezávislé hodnotenia a testy, je značka Inca Collagen. Pozitívny vplyv dostatku kolagénu a vitamínov v tele je sprevádzaný lepšou pohyblivosťou kĺbov a ich postupnou regeneráciou. Inca Collagen teda pomôže znížiť bolestivosť kĺbov, kostí, ale napomáha tiež regenerácii svalstva. Takto výborne účinkuje kolagén pre športovcov, ale aj pre tých z vás, ktorí pracujete v záhradke. Pomôže vám cítiť sa lepšie a užívať si každú chvíľu na čerstvom vzduchu.

Bonusom je aj zlepšenie kvality kože, krajšia pleť, silnejšie vlasy a nechty. To je aj dôvod, pre ktorý ho milujú ženy.

Účinky kolagénu potvrdzujú aj odborníci. „Telu dodaný kolagén podporuje výživu kostí a chrupaviek, pomáha hojiť drobné poranenia, zvyšuje pevnosť svalov, šliach, väzív i kože,“ potvrdzuje emeritný primár ortopédie MUDr. Milan Čarvaš. Je ale dôležité vybrať si skutočne kvalitný výživový doplnok. A takéto kritériá Inca Collagen výborne spĺňa a vďaka tomu tak dobre účinkuje:

  • je certifikovaný a hydrolyzovaný enzymatickým štiepením,
  • je biologicky aktívny, spracovávaný bez tepelnej úpravy,
  • je 100% čistý, bez prímesí, aróm a konzervantov,
  • je v práškovej forme, ktorá sa vyznačuje najlepšou vstrebateľnosťou a zároveň nepotrebuje konzervanty,
  • získava sa z vedľajších produktov morských rýb, ktoré sú najlepším zdrojom,
  • obsahuje ideálnu dennú dávku 3000 miligramov v jednom zlatom vrecúšku.

inca collagen

Vyskúšajte aj vy trojmesačnú intenzívnu kolagénovú kúru, počas ktorej Inca Collagen posilní vašu pohybovú sústavu. Kto povedal, že by mali byť bolesti kĺbov bežnou súčasťou života? Inca Collagen vás presvedčí, že to vôbec nie je pravda. Vďaka tomuto kvalitnému českému produktu si budete bezbolestne užívať chvíle vo svojej záhrade.

 

Zdroj: Inca Collagen

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce? Rastie vám v trávniku rebríček? Využite jeho liečivú silu!
Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov Ceropegia - krehká kráska, ktorá vnesie do interiéru závan romantiky Najnovší diel podcastu Záhrada sa venuje mesiacu august. Čo vás čaká v záhrade?