Ako prezimovať hľuznatú begóniu?

  • 12.10.2019

Dobrý deň, viete mi prosím poradiť ako uchovať hľuznatú begóniu do ďalšieho roka?
Zuzana S., Detva

Kvitnúca begónia

Hľuznaté begónie (Begonia × tuberhybrida) nie sú mrazuvzdorné, ale do ďalšej sezóny môžeme uchovať ich hľuzy. Na konci októbra ich prestaneme zalievať, a keď stonky s listami vyschnú, z pôdy vyberieme celé trsy. Odstrihneme nadzemnú časť a hľuzy položíme do prázdnej misky v teplejšej a dobre vetranej miestnosti, kde ich necháme zaschnúť. Následne ich uskladníme napríklad v škatuli so suchou rašelinou pri teplote 5 až 10 °C. Približne vo februári hľuzy navlhčíme a vysadíme.

 

 

Text: Ing. Monika Králová
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Záhrada

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Pestujete paradajky? Toto sú najčastejšie chyby a choroby, s ktorými sa môžete pri ich pestovaní stretnúť 3 domáce hnojivá na priesady, ktoré zvýšia ich úrodnosť
4 tipy, ako mať dobrú úrodu cukiet a patizónov Žlté autá a parapety. Prečo môže aj obyčajný peľ reagovať na magnet? V máji záhrada prekvitá: Hviezdou mesiaca je orlíček, ale zaujmú aj tieto rastliny Ekologicky proti „medvedíkovi“ Všetko, čo by ste mali vedieť skôr, ako sa pustíte do založenia trvalkového záhona Je rozdiel v pestovaní klasickej a ázijskej hrušky?