Ako zazimovať kaktusy?

  • 16.11.2019

Poradíte mi prosím, ako zazimovať kaktusy, alebo ako sa o ne počas zimného obdobia postarať?
OĽga H., Vinné

Kaktusy v črepníkoch

Medzi jednotlivými druhmi síce môžu byť isté rozdiely, vo všeobecnosti však skupina kaktusov vyžaduje zimovanie na chladnom a svetlom mieste. Teplota by mala byť okolo 5 – 10 °C. Ich rast sa výrazne spomalí. Až do jari, cca apríla, nepotrebujú pri tejto teplote žiadnu zálievku, inak môžu začať zahnívať.

Prečítajte si aj: Tipy na zimné a predjarné ošetrovanie kaktusov a sukulentov

Sukulentom môžete dopriať málinko vody raz za mesiac. Správne zimovanie je kľúčové pre dobrý zdravotný stav rastlín, ich tvar a kvitnutie. V paneláku takéto podmienky možno dosiahnuť napríklad na zasklenom balkóne. Vždy keď vonku klesá teplota pod nulu, balkón nechajte mierne pootvorený, aby na ňom nemrzlo. Ak sa zavretý balkón na jar príliš rozohrieva, môžete začať s opatrnou zálievkou.

 

 

Text: Ing. Monika Králová
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Záhrada

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Zaplňte prázdne hriadky! Dve plodiny, ktoré môžete vysievať počas celého júla Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať?
Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Nenáročné, dlho a bohato kvitnúce, také sú rudbekie. Máte v záhrade týchto poslov leta? Vysoké teploty egrešom nesvedčia. Ako predchádzať mäknutiu a opadávaniu plodov? Vôňe majú vplyv na našu náladu, preto s nimi treba narábať citlivo. Ktoré aromatické rastliny si vybrať do záhrady? Plstnatosť listov viniča: Čo ju spôsobuje a ako jej predchádzať? Augustové práce v okrasnej záhrade: Zmladzujeme ľaliovky, rozsádzame kosatce, vysádzame prvé cibuľoviny