Ako zničiť v trávniku trávu, ktorá tam nepatrí?

  • 05.07.2020

Pred tromi rokmi sme si nechali položiť trávnik. Časom sa v ňom však začala objavovať tráva, ktorá tam nepatrí. Čo s tým?
Tatiana N.

Ježatka v trávniku

Vo všeobecnosti by bolo dobré osloviť firmu, od ktorej ste si trávnik kúpili. I keď záruka je dva roky, mohli by vedieť vysvetliť, v čom je problém, a poradiť. Je bežné, že sa z okolia do stanú do trávnika semená iných rastlín, zvyčajne vetrom.

Podľa fotky ide vo vašom prípade pravdepodobne o burinovú jednoročnú trávu, buď ježatku kuriu nohu (Echinochloa crus-galli), alebo mohár zelený (Setaria viridis). Tieto trávy dokážu pomerne agresívne vytláčať želané druhy tráv. Účinné, ale veľmi prácne je ručné odstraňovanie trsov a dosievanie prázdnych miest. Pomôže aj opakovaná vertikutácia skoro na jar aj na jeseň s ručným odstránením neželaných zvyškov a následným dosiatím semena. Nízkym kosením sťažíte kvitnutie a ďalšie množenie.

Text: Ing. Monika Králová
Foto: archív redakcie
Zdroj: časopis Záhrada

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Pestujete paradajky? Toto sú najčastejšie chyby a choroby, s ktorými sa môžete pri ich pestovaní stretnúť Májové výsadby zeleninových priesad: Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste sa dočkali krásnej úrody
4 tipy, ako mať dobrú úrodu cukiet a patizónov Žlté autá a parapety. Prečo môže aj obyčajný peľ reagovať na magnet? Ekologicky proti „medvedíkovi“ Spoznajte najčastejšie choroby a škodce cukiet a patizónov Všetko, čo by ste mali vedieť skôr, ako sa pustíte do založenia trvalkového záhona Oživte balkón, terasu či dvor. Letničky môžete vysádzať i do kvetináčov