Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze

  • 19.10.2017

Sezóna kosenia trávy pomaly končí a práve teraz prichádza správny čas na servis záhradnej techniky. Servisné strediská niektorých spoločností často začínajú akcie s výhodnejšími cenami a zákazník môže ušetriť nemalé čiastky.

Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze

Posezónny servis je najlepšie realizovať tam, kde ste stroj kúpili. Máte istotu, že vašej kosačke, traktoru, píle alebo krovinorezu stopercentne rozumejú a majú na daný stroj všetky náhradné diely, ak je potrebné nejaký vymeniť.

Mnohí si povedia, prečo by chodili do servisu už teraz. Kosačku po poslednom kosení v lepšom prípade vyčistia a odložia k zimnému spánku. Na jar s hrôzou zistia, že tráva rastie ako z vody a riešia servis na poslednú chvíľu. Pritom sa trasú, aby tráva neprerástla, pretože čakací čas servisov záhradnej techniky býva na prahu sezóny dlhší.

Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze

Keď chcete mať jar bez starostí, je dobré myslieť na servis práve teraz. „Hlavnou výhodou je bezstarostná príprava stroja na novú sezónu. Na jeseň je menej dôležité, akú dlhú dobu strávi v servise, pretože ho zákazník nepotrebuje. Dostane ho späť po podrobnej prehliadke aj kompletnej údržbe opäť v plnej kondícii a na jar už nemusí nič riešiť,“ tvrdí Pavel Klička, riaditeľ odboru servisu a náhradných dielov spoločnosti Mountfield.


Posezónne prehliadky práve u tohto špecialistu na záhradnú techniku sú zaujímavé aj z hľadiska finančnej úspory. Prehliadka ako taká je totiž zadarmo a na údržbu vrátane výmeny oleja je počas akcie zľava 50 %. Navyše sú taktiež lacnejšie náhradné diely. Zákazník tak šetrí peniaze v radoch eur.

Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze

Čo obsahuje prehliadka zadarmo napríklad pri pojazdovej benzínovej kosačke? Kontrolu vzduchového filtra, stavu hladiny oleja, zapaľovacej sviečky, funkcie bezpečnostnej brzdy, skúšku tesnosti spaľovacieho priestoru, kontrolu otáčok motora, kosiaceho ústrojenstva, uloženia kolies, kontrolu a dotiahnutie skrutkových spojov, klinového remeňa, pojazdu a ovládacích prvkov. To všetko zadarmo.
Aby mal zákazník istotu, že na jar svoj stroj len naštartuje a môže bez obáv pracovať, mal by chodiť na servisné prehliadky každoročne. V opačnom prípade sa môže stať, že mu kosačka alebo traktor vypovie službu v strede sezóny a termíny opráv sú potom zákonite dlhšie.

Posezónny servis záhradnej techniky ušetrí peniaze

Najväčší záujem je podľa výskumov servisných centier o posezónne údržby kosačiek, potom nasledujú traktory, krovinorezy, reťazové píly a tiež bubnové kosačky alebo kultivátory. Väčšinou ide o stroje, ktoré majú po sezóne.

Najlepšie je zveriť tieto stroje v nasledujúcich dňoch do rúk profesionálov. A na jar ste bez starostí.

 

Text a foto: Mountfield

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Veľký sprievodca jesenným rezom: S nožnicami sa teraz vyberte nielen za malinami a ružami, ale i za týmito rastlinami Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Ako sa starať o výraznú a zaujímavú antúriu? Toto je pri jej pestovaní kľúčové Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu
Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu Návšteva u čitateľky Betky: Na krásnu záhradu nepotrebujete tisíce eur, stačí čas, trpezlivosť a pracovitosť KVÍZ: Spríjemnite si sychravý jesenný deň a preverte si svoje vedomosti z oblasti rastlinnej ríše Rukola: Chutná v kuchyni, s množstvom vitamínov a minerálov, lieči srdce, kosti i pokožku Okrasné trávy sú útočiskom pre hmyz i drobné cicavce, ich semienka nasýtia vtáky. Máte ich už v záhrade?