Využite posledný prírodný materiál a vyrobte si jesenný svietnik

29. okt 2019Okrasná záhrada

Babie leto je v plnom prúde, a tak si určite nezabudnite vychutnať posledné príjemné lúče slnka v záhrade alebo v prírode. A tiež si nezabudnite nazbierať do zásoby prírodný materiál, ktorý môžete neskôr v zimnom období použiť napríklad na kreatívne tvorenie.

Jesenný aranžmán so sviečkou

Nazbierať sa dajú rôzne kvety na sušenie, pestrofarebné jesenné listy, rôzne konáriky a iné plody. V aranžmánoch krásne vyniknú aj šišky, gaštany, suchý mach, bukvice alebo kôra stromu.

Na výrobu jesenného svietnika budeme potrebovať:

  • kovový podnos
  • veľká sviečka
  • tavné lepidlo
  • aranžérska hmota
  • rôzny prírodný suchý materiál (šišky, orechy, gaštany, bukvice)
  • sušené kvety ruže, sušený vratič obyčajný a machovka
  • sušené alebo umelé doplnky podľa vlastného výberu ( v našom prípade umelé jablká a sušené plátky pomaranča)

Materiál na výrobu jesenného aranžmánu so sviečkou

Vyrábame svietnik krok za krokom

Najskôr si pomocou tavnej pištole nalepíme na kovový podnos sviečku. Lepíme len s malým množstvom lepidla, aby sa dala v prípade dohorenia vymeniť za novú. Zvolíme väčšiu sviečku, ktorú prilepíme približne do stredu, kde pekne vynikne. Vedľa nej prilepíme aj malé časti aranžérskej hmoty, do ktorej budeme postupne napichávať pripravený materiál.

Výroba jesenného aranžmánu

Začneme napichávaním alebo lepením ( čo je nám lepšie) najväčších kúskov. My sme si najskôr rozmiestnili umelé jablká, ktoré sa dajú pekne zapichnúť. Pokračujeme sušenými ružami, machovkou a šiškami. Priestor postupne vypĺňame aj suchým machom, orechmi, gaštanmi a suchými plátkami pomaranča.

Výroba jesenného aranžmánu

Nakoniec celý jesenný aranžmán doplníme sušeným kvetom vratiča obyčajného. Zapichneme ho všade, kde nám zostal malý kúsok priestoru, ktorý už iným materiálom nevieme vyplniť.

Hotový jesenný aranžmán so sviečkou

Hotový jesenný aranžmán nám vydrží naozaj dlho, pretože materiál, ktorý sme na jeho výrobu použili, je trvácny. Jediné, na čo si treba dať pozor je sviečka, ktorú nenechávame horieť bez dozoru. Akonáhle sa dostane plameň z horiaceho knôtu na úroveň suchého materiálu, sviečku vymeníme opatrne za novú a môžeme sa o to dlhšie tešiť z krásneho prírodného handmade svietnika.

 

 

Text a foto: Mgr. Zuzana Mišotová

Komentáre

    Pridaj príspevok