WPC terasy dobývajú slovenské záhrady

  • 27. sep 2019

Dôvod rastúceho záujmu je prostý – atraktívny vzhľad, minimálna potreba údržby a kvalita výrazne presahujúca všetko, čo bolo až doteraz považované za štandard.

Kompozitná terasa pri bazéne

Skratkou WPC (Wood-Plastic Composite) je označovaný kompozitný materiál na báze dreva a plastového polyméru. Cieľom jeho vývoja bolo vytvorenie produktu, ktorý dokáže eliminovať akékoľvek nežiaduce vlastnosti dreva a zároveň zdôrazní prirodzenú vizuálnu dokonalosť dreveného povrchu.

Jediným výrobcom dosiek z drevoplastu v Českej republike a zároveň lídrom ich produkcie v Európe je čisto česká spoločnosť WPC – WoodPlastic®. Tá vlastní licenciu na unikátnu americkú laserovú technológiu Strandex, vďaka ktorej môže používať tie najkvalitnejšie suroviny a spracovávať ich s extrémnou presnosťou.

Masívne drevoplastové dosky WoodPlastic® vyrábané v pomere 60 % plne obnoviteľnej drevnej hmoty (podľa pravidiel certifikácie PEFC) a 40 % zdravotne neškodného polyméru HDPE majú plný profil. Teda sa, na rozdiel od dosiek s dutým profilom, pri ktorých môže hroziť skrútenie, nemusia zložito kotviť.

Kompozitná podlaha


Dosky z WPC sú vhodné na balkóny, lodžie aj ako obklady stien. Ich prednosti však dokonale vyniknú hlavne na záhradných terasách a na kompaktných plochách vrátane okolia bazénov. WPC dosky WoodPlastic® sú k dispozícii v celej škále farieb a povrchov.

Všetko vyzdvihuje dokonalá drevená textúra, ktorá zároveň prispieva k vyššej bezpečnosti pri pohybe na mokrej terase. Vyberať môžete ako z dosiek s výrazným dizajnom, tak aj z tých, ktoré oslovia predovšetkým milovníkov čistých línií a na dotyk jemných materiálov.

Výrobky WoodPlastic® sú stálofarebné, časom teda nevyblednú. Zaujímavé je, že nech už si zvolíte sýtejšie odtiene ako Merbau či Palisander, alebo siahnete po decentnej tíkovej, meranie ukázalo, že na páliacom slnku sa terasy z dosiek WoodPlastic® rozpaľujú o poznanie menej než tie z iných materiálov.

 

Zdroj: www.woodplastic.sk

Komentáre

    Pridaj príspevok