Zaobstarajte si atraktívnu a bezúdržbovú terasu od českého výrobcu

  • 11.03.2022

Český drevený kompozit je natoľko kvalitný materiál, že vám umožní zariadiť si terasu ako ďalší priestor svojho bytu. Ten najkrajší. Dosky Terafest® majú reprezentatívny vzhľad, dlhú životnosť a ľahko sa udržujú bez potreby dodatočných investícií. Výrobca WPC – Woodplastic na ne poskytuje záruku až 25 rokov.

04
Kompozitná terasa z dosiek Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic

Špecifické vlastnosti materiálu WPC otvárajú široké možnosti jeho použitia. Obvykle sa s ním možno stretnúť v podobe dosiek na záhradných terasách, okolo bazénov alebo na balkónoch. Stále častejšie sa však využíva aj v prípade komerčných realizácií, ako sú ihriská, mestský mobiliár, nábrežie, veľké strešné terasy, hotelové lodžie, lávky, ploty, zábradlia, tieniace lamely alebo čisto dekoratívne prvky.

V Európe patrí už niekoľko rokov k najvýznamnejším producentom špičkového dreveného kompozitu česká spoločnosť WPC – Woodplastic. Vo svojom stredočeskom závode vyrábajú dosky Terafest® za pomoci patentovanej americkej laserovej technológie Strandex. Špeciálnu zmes tvorí múčka zo zvyškového dreva z obnoviteľných zdrojov obohatená vysokohustotným polyetylénom.

wpc woodplastic 04
Kompozitná terasa z dosiek Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic

Vďaka zloženiu materiálu a spôsobu výroby vedia v Bukovanoch pri Benešove vyrobiť plne recyklovateľné dosky, ktoré dokonale imitujú drevený povrch. Zároveň však dokážu minimalizovať všetky negatívne vlastnosti dreva, predovšetkým krátku životnosť, nasiakavosť, krútenie, hnilobu, tvorenie triesok alebo nutnosť opakovanej, finančne aj časovo náročnej údržby.

wpc woodplastic foto
Kompozitná terasa z dosiek Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic

Dosky Terafest® vyžadujú len minimum údržby

WPC – Woodplastic vyrába svoje plnoprofilové dosky v niekoľkých šírkach a bežných skladových dĺžkach. Spôsob výroby však firme umožňuje pružne reagovať aj na najrôznejšie atypické požiadavky klientov tak, aby maximálne vyhovela ich potrebám, vrátane realizácie tzv. na kľúč. Súčasťou ponuky sú ako terasy, plotové diely či obkladové profily, tak aj všetky ďalšie kľúčové komponenty potrebné na dokončenie terasy, ako sú podkladové nosiče, klipy alebo lišty.

Okrem reprezentatívneho dizajnu a povrchu príjemného na dotyk patrí k hlavným prednostiam dosiek Terafest® predovšetkým ich odolnosť a dlhá životnosť. Minimálne nasiakavý materiál je rezistentný voči bežným rozmarom počasia, ale aj bazénovej chémii alebo slanej vode. Dosky sa ľahko a rýchlo montujú a finálnu terasu nie je potrebné natierať, olejovať ani impregnovať. Úplne postačí ju občas pozametať a opláchnuť prúdom vody.

terasa terafest lide
Kompozitná terasa z dosiek Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic

Výrobou atraktívnych dosiek Terafest® v celej škále prirodzených farebných odtieňov však služby zákazníkom nekončia. WPC – Woodplastic disponuje rozsiahlou sieťou terasových centier a certifikovaných partnerov, a to nielen v SR, ale aj v zahraničí. Preškolení spolupracovníci výrobcu zákazníkom kedykoľvek bezplatne pomôžu s výberom dosiek a s návrhom terasy, zadarmo vypracujú kalkuláciu a v prípade záujmu im terasu taktiež profesionálne nainštalujú. www.terafest.sk

Zdroj: PR článok WPC – WOODPLASTIC a.s.

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Prečo žltnú mladé listy malín? 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete 8 jedovatých rastlín v záhrade, ktoré môžu zabiť vášho psa Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Videli ste už bazu s tmavými listami? Jej krása a ostrý kontrast s bledými kvetmi vás očarí Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby?