10 výhod, ktoré prináša terasa z kvalitného drevoplastu

  • 28.04.2021

Terasy, ale aj ploty z dreveného kompozitu, sú dnes veľkým hitom ale nie všetky dokážu splniť vaše očakávania. V prípade materiálu známeho pod skratkou WPC (Wood-Plastic Composite) sa oplatí starostlivo vyberať.

10 výhod, ktoré prináša terasa z kvalitného drevoplastu
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest

Ak zvažujete terasové či plotové dosky z dreveného kompozitu, zaujímajte sa v prvom rade o ich výrobcu a o zloženie materiálu. Informujte sa, kde sídli výrobný závod, aké sú zákaznícke referencie a ponúkaný servis a či si možno výrobky niekde prehliadnuť či ešte lepšie vyskúšať.

Mnohé lacnejšie duté dosky, často dovážané vo veľkých objemoch z Ázie, nedokážu naplniť vysoké očakávania zákazníkov, ktoré si s materiálom WPC oprávnene spájajú. Tieto výrobky sa po pár rokoch rozpadajú či krútia a nemožno ich ďalej komfortne využívať.

Jedným z významných európskych výrobcov vysoko kvalitného dreveného kompozitu je česká firma WPC – WoodPlastic. Jej plnoprofilové terasy, ploty a obklady stien produktovej rady Terafest® ponúkajú rad nesporných výhod. Poďme sa na ne pozrieť.

10 výhod, ktoré prináša terasa z kvalitného drevoplastu
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest

Náklady a čas na starostlivosť o terasu sú minimálne

Odolnosť terás Terafest® je mimoriadna a starostlivosť, ktorú vyžadujú, úplne minimálna. Všetka údržba spočíva v občasnom opláchnutí vodou, mastné fľaky možno umyť saponátom. Dvakrát do roka je vhodné odstrániť zo škár prach a nečistoty a terasu pozametať. Žiadne natieranie, olejovanie ani impregnácia.

Drevený kompozit je vysoko odolný

Vďaka patentovanej zmesi a licencii na unikátnu americkú technológiu výroby Strandex dokážu terasy z originálneho dreveného kompozitu od firmy WPC – WoodPlastic bez problémov a dlhodobo čeliť dažďu, snehu, mrazu aj UV žiareniu. Dosky sú minimálne nasiakavé a rezistentné voči bazénovej chémii i slanej vode.

10 výhod, ktoré prináša terasa z kvalitného drevoplastu
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest

Výrobky sú bezpečné a vhodné aj pre deti

Výrobky Terafest® sú zložené zo starostlivo vybranej drevitej múčky obohatenej o zdravotne nezávadný polyetylén rovnakého typu, aký sa používa napríklad na výrobu detských cumlíkov. Neobsahujú žiadne toxické látky a netreba ich chemicky ošetrovať.

Protišmykové terasy bez triesok

Na masívnych plnoprofilových doskách Terafest® sa netvoria triesky ani štepy a majú protišmykový povrch, ktorý je zároveň veľmi príjemný na dotyk. Na rozdiel od dutých dosiek nemôže u tých s plným profilom dôjsť k lámaniu ani drobeniu, a to ani po desiatkach rokov intenzívneho používania.

foto 4
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest

S materiálom od WPC – WoodPlastic sa skvele pracuje

Dosky možno navrtávať, skracovať alebo zrezávať rovnako ako bežné dosky z dreva. Veľkou výhodou oproti drevu je, že kompozit môžeme po zahriatí ohýbať. To je ideálna vlastnosť pre tvarovanie zakončovacích líšt do požadovaných oblúkov predovšetkým pri bazénoch alebo okolo schodov. Terasy Terafest® sa navyše rýchlo a ľahko montujú, vďaka svojmu profilu sa nemusia zložito kotviť k podložiu.

foto 10
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest

Ohľaduplnosť k prírode

Výrobný závod spoločnosti WPC – WoodPlastic sa riadi hodnotami, ktoré zodpovedajú civilizovanej Európe 21. storočia, vrátane ohľaduplnosti k prírode. Jeho produkty neobsahujú PVC a ani žiadne toxické látky, vďaka tomu sú 100% recyklovateľné a netreba ich chemicky ošetrovať. Používané drevo s certifikáciou PEFC pochádza z lesov obhospodarovaných trvalo udržateľným spôsobom a kvalitný polymér je zdravotne úplne nezávadný.

foto 3
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest

Vysoká estetická hodnota povrchov i farieb

Terasy Terafest® majú spoločnú dokonalú drevenú textúru. Vyberať je možné ako z dosiek s výrazným dizajnom, tak z tých, ktoré oslovia milovníkov čistých línií a materiálov príjemných na dotyk. Dosky sú k dispozícii v širokej škále farebných odtieňov, ktoré ich umožňujú zladiť s ostatnými prvkami v exteriéri.

Výrobky od spoločnosti WPC – WoodPlastic Vám vydržia desiatky rokov

Terasy Terafest® sú atraktívne a ich životnosť sa ráta na desiatky rokov. Dosky z kvalitného dreveného kompozitu odolávajú všetkým klimatickým vplyvom a obvyklému zaťaženiu bez straty reprezentatívneho vzhľadu a jedinečných vlastností. Výrobca na ne ponúka záruku až 25 rokov.

10 výhod, ktoré prináša terasa z kvalitného drevoplastu
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest

Perfektný zákaznícky servis

Popri vlastnej výrobe v stredočeských Bukovanoch disponuje firma WPC – WoodPlastic širokou sieťou certifikovaných montážnych a obchodných partnerov v ČR aj na Slovensku. Tí Vám pomôžu s výberom povrchov dosiek a ich farieb a následne Vám terasu zadarmo navrhnú a vypracujú nezáväznú kalkuláciu. V prípade záujmu novú terasu rýchlo a profesionálne nainštalujú.

foto 2
Terasa od WPC – WoodPlastic, produktový rad Terafest

Viac ako 10 000 spokojných zákazníkov

Produkty od WPC – WoodPlastic majú vysokú kvalitu a preto si ich obľúbili zákazníci z mnohých európskych i mimoeurópskych krajín. Za dobu svojej bezmála trinásťročnej existencie spoločnosť realizovala obstarávanie na plochu viac ako 500 000 m² a uspela vo viac ako 30 krajinách sveta.

Ďalšie informácie o produktoch firmy WPC – Woodplastic, inšpiratívne fotografie, praktické odporúčania a oveľa viac nájdete na www.woodplastic.sk.

 

Zdroj: PR článok Woodplastic Slovakia s.r.o.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Zaplňte prázdne hriadky! Dve plodiny, ktoré môžete vysievať počas celého júla Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať?
Augustové práce v okrasnej záhrade: Zmladzujeme ľaliovky, rozsádzame kosatce, vysádzame prvé cibuľoviny Vysoké teploty egrešom nesvedčia. Ako predchádzať mäknutiu a opadávaniu plodov? Plstnatosť listov viniča: Čo ju spôsobuje a ako jej predchádzať? Aukuba: Nenáročná vždyzelená rastlina, ktorá rozžiari tienisté miesta v záhrade Nehľadajte štvorlístok: Ďatelina lúčna upravuje trávenie, pomáha pri reume i pri kašli Úžitková záhrada v auguste: Vysievame, staráme sa o papriku, zavlažujeme