Zvažujete novú terasu? Poradíme vám, podľa čoho spoznáte kvalitný drevoplast

  • 20.04.2022

Poznáme ho už roky, ale stále v nás dokáže vyvolávať vášne. Prečo? To preto, že nie je WPC ako WPC.

terasa terafest 03
Kompozitné terasové dosky Terafest® , výrobca WPC – Woodplastic

Stavebný materiál na báze kompozitu dreva a polyméru je stále viac v kurze. Mnoho užívateľov nových terás kvituje jeho prednosti, či už sa jedná o atraktívny vzhľad, neobyčajnú odolnosť alebo dlhú životnosť bez nutnosti pravidelnej údržby. Zároveň sa však nájde nemálo tých, ktorí nemôžu prísť drevoplastu na meno.

Dôvod takého veľkého rozdielu vo vnímaní jedného a toho istého produktu je jednoduchý. V rámci veľkého boomu, ktorý dnes kompozit zažíva, sa dnes vezú aj najrôznejší pseudovýrobcovia alebo firmy, ktoré predávajú dosky nie vždy jasného zloženia alebo pôvodu. Mnohé z nich kompenzujú nižšiu kvalitu ponúkaných výrobkov lákavou cenou.

terasa terafest lide 04
Kompozitné terasové dosky Terafest® , výrobca WPC – Woodplastic

Kúpa lacných dosiek môže byť krátkozrakým riešením, pretože ich výrobca musel niekde ušetriť. Najčastejšie tak robí použitím zastaranej technológie alebo nevhodných zmesí. Nie je nezvyčajné, že okrem zhnitého dreva také dosky obsahujú aj špinavý papier, zvyšky celulózy, odpad z obilných otrúb alebo nerecyklovateľné PVC.

Ako voči serióznym výrobcom, tak predovšetkým s ohľadom na zákazníkov je taký postup nefér, pretože nekvalitné dosky vám nemôžu ponúknuť to, kvôli čomu ste si WPC rozhodli zaobstarať. Nielenže nedisponujú UV stabilizátormi farby, takže vaša terasa po pár rokoch zošedivie. Ale keďže takýto materiál je nadmerne nasiakavý, dosky z neho veľmi skoro napučiavajú, krútia sa, mrvia a praskajú.

Terasa od WPC WoodPlastic produktovy rad Terafest 01
Kompozitné terasové dosky Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic

Každý z nás si dnes môže v okresnom hobby markete ľahko zaobstarať drevoplastové palubovky a dúfať, že sa mu z nich podarí zostaviť terasu vyrážajúcu dych. Alebo tiež nie. Ako sa v tom teda vyznať? Z doteraz uvedeného je správne riešenie jasné. A to používať starý sedliacky rozum – zaujímať sa o zloženie dosiek, o to, kto a kde ich vyrába, a tiež o služby, ktoré poskytuje.

Jedným z najúspešnejších výrobcov a dodávateľov kvalitného kompozitu v Európe je česká spoločnosť WPC – Woodplastic. Jej dosky Terafest® dlhodobo odolávajú všetkým klimatickým zmenám, nečistotám, ale aj bazénovej chémii. Sú ekologické, atraktívne, príjemné na dotyk a firma na ne poskytuje záruku až 25 rokov.

terasa terafest lide 08
Kompozitné terasové dosky Terafest®, výrobca WPC – Woodplastic

Záujemcovia o terasy, ploty alebo obklady stien z dosiek Terafest® majú možnosť využiť bezplatné konzultácie. Certifikovaní partneri výrobcu vás navštívia a poradia, ktoré terasové dosky budú ideálne práve pre vašu stavbu a prečo. V prípade záujmu vám pomôžu s výberom, s návrhom terasy, kalkuláciou aj jej inštaláciou.

Pokiaľ sa rozhodnete pre dosky Terafest®, žiadne prekvapenie vás nečaká. Vlastne áno. Čaká vás prekvapivo dlhý rad rokov strávených na krásnej, kvalitnej a takmer bezúdržbovej terase.

www.woodplastic.sk

Zdroj: PR článok WPC – WOODPLASTIC a.s.

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj 4 osvedčené tipy na veľkú úrodu fazule
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Voľné miesto na hriadkach? Stále môžete vysievať týchto 10 plodín! Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby? Prečo treba odstraňovať korene z hlavy viniča, ktorá je tesne nad pôdou?