Záhrada podľa vašich predstáv

  • 8. jún 2020

Záhrada je perfektným miestom pre relaxáciu. Zariaďte ju prakticky, ale zároveň originálne a útulne. Kľúč je vo výbere vhodného posedenia, osvetlenia a ďalších doplnkov. Nechajte sa inšpirovať radami a tipmi odborníkov z Hornbachu, ktorí vám poradia, ako na to.

Záhrada podľa vašich predstáv

Pohodlné posedenie pod holým nebom

Na žiadnej záhrade rozhodne nesmie chýbať záhradný nábytok – nevyhnutnosťou sú predovšetkým jedálenské alebo odkladacie stoly, stoličky, kreslá a ležadlá. „Pre svoju cenovú dostupnosť sú obľúbené pivné sety, ktoré sa skladajú z jednoduchého stola a dvoch lavíc. Ak hľadáte pohodlie so štipkou originality, kúpte si hojdačku či hojdaciu sieť, kde sa dá skvelo relaxovať,“ hovorí David Benda, odborník z oddelenia záhrady v projektových marketoch Hornbach. Aby sedenie alebo ležanie bolo pohodlné, nemalo by sa zabúdať na kvalitné čalúnenie. Medzi záhradné vybavenie sa tiež radia skrinky a boxy, ktoré slúžia na úschovu podušiek, hračiek či záhradných pomôcok. Na záhrade vďaka týmto praktickým úložným priestorom ľahko udržíte poriadok.

Hojdacie kreslo

Pustite si slnko len tam, kam chcete

Vďaka vhodnej ochrane proti slnku pohodlne prečkáte aj tie najväčšie horúčavy. Na tienenie vám poslúži slnečník, slnečná plachta alebo napríklad markíza. Na rodinnú grilovačku sa bude hodiť aj záhradný stan. „Slnečník sa rýchlo a pohodlne montuje, umiestňovať ho môžete podľa vašich potrieb. Vyrába sa v rôznych farbách, tvaroch a dizajnoch,“ vysvetľuje David Benda z Hornbachu. Slnečná plachta sa upevňuje na steny alebo strop. Vyberať môžete z niekoľkých odtieňov, tvarov i veľkostí. Dobre sa čistí a uskladňuje. Markíza sa pripevňuje napevno na fasádu domu. Aj v tomto prípade existujú rôzne prevedenia.

Markíza

Záhradný či party stan dokáže ochrániť pred slnkom, rovnako ako pred nepriaznivým počasím, stačí si zvoliť variant tkaniny s obsahom PVC. V ponuke sú stany rozličných rozmerov a tiež konštrukcií – typicky ide o lacnejšiu klasickú a nákladnejšiu, avšak jednoduchšiu nožnicovú konštrukciu.

Záhradný stan

Schlaďte sa v bazéne

Kúpanie k letu neodmysliteľne patrí. Za naozaj horúceho počasia nie je nič príjemnejšie, ako sa schladiť v bazéne. „Ak nechcete riešiť terénne úpravy na záhrade ani investovať väčšie finančné sumy, odporúčam voliť nadzemný bazén. V opačnom prípade voľte zapustený bazén, ktorý je síce náročnejší na výstavbu, vydrží vám však takmer večne,“ odporúča David Benda z Hornbachu. Bazén je vhodné umiestniť do voľného priestranstva, na ktoré dopadá čo najviac slnečných lúčov. Nezaobídete sa ani bez bazénovej techniky a príslušenstva – najmä preto, že je bazén potrebné udržovať v čistote.

Bazén Tampa

Predĺžte si večery na záhrade

So správnym vonkajším osvetlením vznikne v záhrade príjemná atmosféra aj po zotmení. O osvetlenie pozdĺž záhradných ciest sa postarajú stĺpikové svetlá. Sklenené LED kamene vytvoria štýlovú atmosféru pri jazierku aj medzi rastlinami. Farebné gule vykúzlia zaujímavé svetelné efekty pri bazéne. Rafinovanosť a praktickosť zase ponúkajú vodotesné LED pásiky, ktoré možno použiť ako svetelné lišty na terase alebo zabudované v cestách. „Rozmanitý sortiment týchto produktov poskytuje v našej ponuke napríklad značka FLAIR. Aj záhradné svetlo je však nutné vyberať veľmi uvážlivo. Zabráňte tomu, aby ho bolo príliš veľa. Unavuje to oči a navyše kontúry záhradných priestorov strácajú na efekte,“ upozorňuje Zlatko Slebodník, špecialista na osvetlenie z Hornbachu.

Osvetlenie v záhrade

Viac informácií sa dozviete na stránke www.hornbach.sk
Pridajte sa k nám na Facebooku – https://www.facebook.com/HornbachSK/

Zdroj: Hornbach

Komentáre

    Pridaj príspevok