Vyrobte si originálny nábytok z paliet

  • 15.04.2019

Nábytok z paliet patrí medzi originálne doplnky či už v interiéri alebo exteriéri. Jeho najväčšou výhodou je, že si z neho môžete vyrobiť presne taký nábytok, aký potrebujete. Nechajte sa inšpirovať odborníkmi zo spoločnosti Hornbach, ako si z projektovej palety vyrobiť sedenie, stôl alebo policu. 

Vyrobte si originálny nábytok z paliet

„Pokiaľ sa vám páči paletový nábytok alebo paletové bytové doplnky, iste oceníte našu širokú ponuku projektových paliet. Ľahko z nich vytvoríte napríklad vonkajšie alebo vnútorné posedenie, stôl či posteľ. Fantázii sa medze nekladú. Projektové palety sú zo smrekového dreva s klasickým rozmerom 120 x 80 x 15 cm a vybrať si môžete z bielej, antracitovej, hnedej, pínie, sivej a svetlohnedej farby,“ radí David Benda, odborník z oddelenia záhrady v projektových marketoch Hornbach.

Vyrobte si originálny nábytok z paliet

 

Stolík na kolieskach

Na spodnú stranu palety priskrutkujte do všetkých štyroch rohov stabilné kolieska. Potom ju položte na druhú paletu a poriadne ich pomocou skrutiek spojte. Pokiaľ by ste si chceli radšej postaviť stabilný stôl, môžete miesto koliesok použiť ďalšiu paletu ako bočné steny a nohy stola zároveň.


Vyrobte si originálny nábytok z paliet

Sedenie z paliet

Pripravte si tri stabilné palety. Položte dve palety na seba a priskrutkujte. Tretiu paletu použite ako operadlo. Postavte ju na dlhšiu stranu a na niekoľkých miestach poriadne priskrutkujte. Operadlo by malo byť stabilné, aby vydržalo záťaž. „Pri výrobe takéhoto sedenia môžete používať svoju fantáziu a upraviť si ho podľa svojich potrieb. Výhodou paliet je, že si môžete plánovaný nábytok skúšobne poskladať. Keď dosiahnete jeho finálnu podobu, tak ho už iba priskrutkujete,“ dodáva David Benda z Honbachu.

Vyrobte si originálny nábytok z paliet

Otvorená polica

Na zostavenie základnej police budete potrebovať dve palety a drevené dosky, ktorých dĺžka by mala zodpovedať dĺžke police. Počet dosiek vypočítajte podľa ich šírky, aby bol pokrytý celý povrch police. Obidve palety postavte na bok, oproti sebe. Vzdialenosť medzi nimi ponechajte podľa dĺžky pripravených dosiek. Palety musia byť k sebe otočené spodnou časťou, aby sa na vzniknuté výčnelky dali položiť drevené dosky. Tými totiž police dotvoríte. Pokiaľ plánujete prichytiť policu o stenu, privŕtajte palety už teraz. Na pripravené palety následne pripevnite dosky, tak vznikne horný diel police. V prípade, že regál bude stáť v priestore, je nutné ho na zadnej strane spevniť diagonálou. Tú vytvoríte pomocou dvoch prekrížených dosiek, ktoré pripevníte k zadnej časti.

Vyrobte si originálny nábytok z paliet

Fantázii sa medze nekladú

Vyrobiť nábytok z paliet je jednoduché. Návody je možné upraviť podľa fantázie. Stačí keď k vyrobenému sedeniu pridáte ešte jedno také isté a vznikne vám sedačka. Pokiaľ nechcete pohyblivý stolík, ale dávate prednosť stabilnému, použite ďalšiu paletu ako bočnú stenu stola. Tá bude zároveň slúžiť ako nožičky. Pre nižší stôl rozpoľte jednu paletu a každú polovicu použite na jednu stranu. Policu z paliet môžete navýšiť pridaním ďalších paliet a dosiek.

Vyrobte si originálny nábytok z paliet

Vyrobte si originálny nábytok z paliet

Vyrobte si originálny nábytok z paliet

Pri výrobe nábytku sa nemusia používať iba projektové palety, ale dopomôžu aj drevené dosky a laty. Na rezanie drevených paliet použite uhlovú brúsku. V prípade potreby paletu pred použitím ešte zbrúste a natrite akrylovou farbu. Náter nechajte poriadne zaschnúť.

Vyrobte si originálny nábytok z paliet

 

Viac informácií sa dozviete na stránke www.hornbach.sk.

 

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká jarná súťaž - výhercovia Lunárny kalendár pre záhradkárov - máj Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku ÚKSÚP upozorňuje na nový tobomavírus (ToBRFV) napádajúci paradajky a papriku Májový sprievodca pestovaním: Pozrite sa, čo všetko ešte môžete vysievať Na návšteve: Inšpirujte sa záhradou, v ktorej si každý nájde to svoje
Veľká jarná súťaž - výhercovia Ligurček: Prírodné maggi sa oplatí pestovať ako koreninu i liečivú bylinku Teplomilnú zeleninu vysádzame po "zamrznutých". Ako to urobiť správne a neskôr sa tešiť z úrody? Pestovanie cukiet a patizónov zvládnu aj začiatočníci. Toto je pre úspech kľúčové Saturejka vám prekvapí svojou chuťou: Okrem kuchyne ju využijete aj pri liečení tráviacich problémov 4 tipy, ako mať dobrú úrodu cukiet a patizónov