6 dôvodov, prečo si zaobstarať vysávač na okná

  • 30.09.2019

Na svete žije takmer 7,5 miliardy ľudí a tí, ktorí vášnivo umývajú okná, by sa vošli do jednej chaty na Orave. Pravda, všetci by so sebou mali vedro, handričky, čistiace a leštiace prostriedky, stierky a mraky voľného času. Vám však stačí vysávač na okná. Okná s ním umyjete rýchlo, bez šmúh a zbytočnej námahy. A pozor, vysávač na okná toho vie oveľa viac.

Obývačka s terasovými dverami, umývanie terasových dverí

Vysávač na okná – čo to je a na čo sa používa?

Je to tridsaťcentimetrová stierka s masívnejším držiakom, do ktorej výrobcovia umiestnili ako batériu, tak nádržku na odpadovú vodu. Parný čistič dobre sedí v ruke a je ľahký – váži necelý kilogram a doslova vás prekvapí jeho tichý motor.

Čistič okien môžete použiť na umývanie klasických aj strešných okien, zrkadiel, sprchových kútov, dlaždíc i menších okenných tabuliek a parapetov. Skvele poslúži aj ako vysávač vody na všetkých rovných plochách (rozliata voda na podlahe, na stole alebo kúpeľňa plná vody po detskom boji vo vani). S pomocou teleskopickej násady ľahko umyjete plochy vo vyšších miestach.

Mladá žena umýva okná

Ako funguje vysávač na okná

Sklenené plochy vopred navlhčíte. Súčasťou každého vysávača je buď príručný mop, alebo nástreková fľaša s mikrovláknovou stierkou. Ako do nádoby na mop, tak do nástrekovej fľaše si namiešate koktejl ľubovoľného čistiaceho prostriedku na okná a vody v pomere 1: 1. Potom už len spustíte vysávač a stierkou vysávate vlhkosť. Špinavá voda sa odsáva do nádrže umiestnenej v rukoväti. Bez kvapiek a šmúh.


Pri vysávaní mokrých plôch spustíte vysávač a stierkou vysávate do nádrže vodu. Pozor, vysávač nevysaje drobné nečistoty, iba vodu. Akonáhle je nádrž plná, vodu vylejte do výlevky a môžete pracovať ďalej. Po umývaní okien je dobré vysávač rozobrať a zbernú nádobu spolu s tesniacou hubicou prepláchnuť vodou a nechať vyschnúť, aby sa vám v prístroji neusadzovali nečistoty.

Umývanie kachličiek v kúpeľni

Mop alebo nástreková fľaša?

Obidvomi navlhčíte okná dokonale, ale z ručného mopu môže odkvapkávať voda a to je práca navyše. Návlek ako na mop, tak na nástrekovú fľašu môžete vyprať v práčke.

Prevádzková doba batérie

Toto je najzásadnejší parameter pre výber vysávača okien. Batérie vydržia v rozpätí od 25 – 40 minút a nabíjanie batérie trvá 2 – 4 hodiny. Na výber sú výrobky so vstavanými alebo externými batériami. Záleží teda len na počte okien vo vašom byte.

Detská izba s bielou skriňou, modrou posteľou a strešným oknom

Príslušenstvo a jeho výhody

Buď žmýkate handru, neustále meníte vodu vo vedre a leštíte alebo máte stierku s rozsahom 28 cm a 100 ml zbernú nádobu. Ak potrebujete stierku s menším záberom, je väčšinou súčasťou príslušenstva aj variant so 17-centimetrovým rozpätím. Súčasťou príslušenstva je nabíjačka na batériu a u niektorých výrobcov tiež teleskopická tyč. Ak viete, že budete čistiť plochy vo vyšších miestach, odporúčame do teleskopickej tyče investovať, oplatí sa to.

Umývanie sklenených plôch

Má vysávač na okná nejaké muchy?

Áno, jedna tu je. Neumyjete s ním rámy drevených ani plastových okien a žalúzie. Ale tento problém musia zdolávať aj tí, ktorí umývajú okná s vedierkom v ruke. Takže handričku, trochu vody a je hotovo.

 

Zdroj: PR článok spoločnosti HORNBACH

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce?
Úžitková záhrada v auguste: Vysievame, staráme sa o papriku, zavlažujeme Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Prečo v článkoch málokedy nájdem odporúčanie na vhodné pH pôdy pre rôzne rastliny? Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov