Ako vybrať ideálny vianočný stromček? Zistíte v najnovšom vydaní podcastu Záhrada

  • 01.12.2022

So začiatkom adventu si čoraz intenzívnejšie uvedomujeme, že sa blížia Vianoce. Pri vianočnom stromčeku sa stretneme so svojimi blízkymi. Ako však vybrať najkrajší vianočný stromček? To sa dozviete v najnovšej epizóde podcastu Záhrada.

podcast zahrada december
Foto: Shutterstock

December je mesiacom, ktorý síce začína stresom z blížiacich sa Vianoc, no mal by končiť pokojom, oddychom a radosťou zo stráveného času s našimi blízkymi. Tradičné Vianoce si mnohí nevieme predstaviť bez kolied, kapra na tanieri a hlavne – bez vianočného stromčeka.

V tejto epizóde podcastu Záhrada sa preto venujeme témam spojeným s jeho výberom:

  • Kedy a kde kúpiť vianočný stromček?
  • Ako a kde ho skladovať tak, aby čo najdlhšie vydržal?
  • Aké by mal mať vianočný stromček podmienky v interiéri?
  • Čo s vianočným stromčekom po Vianociach – vieme ho využiť aj v domácnosti?
  • Existujú aj ekologickejšie varianty vianočných stromčekov?
  • Aké sú výhody a nevýhody vianočných stromčekov v kvetináči?

V epizóde sa navyše rozprávame o tom, že zo suchého a zrezaného vršku vianočného stromčeka si môžete vyrobiť habarku na miešanie.

Decembrovú epizódu podcastu si môžete vypočuť tu:

Zmeškali ste predchádzajúce epizódy? Nalaďte si ich pokojne aj teraz na YouTube alebo na streamovacej službe.

Podcast o stavbe domu krok za krokom

Vydavateľstvo Jaga navyše tvorí môjdom podcast, ktorý sa venuje stavbe domu krok za krokom. Ak ste v ranom štádiu stavby domu alebo nad ňou ešte len uvažujete, určite si ho nalaďte; dozviete sa v ňom množstvo cenných tipov od odborníkov na jednotlivé témy. Všetky epizódy môjdom podcastu nájdete na YouTube alebo na streamovacích platformách.

Text: redakcia
Foto: Shutterstock

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Tri najčastejšie problémy pri predpestovaní zeleniny: Vyhnite sa týmto chybám a zvýšte šancu na zdravé sadenice Ako na zimný rez viniča: Tradícia starých vinohradníkov má aj praktické dôvody Januárovo-februárový sprievodca pestovaním: Čo a kde vysievať v tomto období? Viete, kedy rezať figovník? Poradíme, či tak robiť na jeseň alebo radšej na jar Zimný rez: Ako rezať jadroviny a čo sa teraz rezať nesmie Pán profesor Hričovský radí: Hoci je zima, ovocná záhrada vašu pozornosť potrebuje. Na toto nezabudnite!
Smútivky v interiéri: Ako sa rýchlo zbaviť malých otravných mušiek? Keby mohli, vybrali by si týchto susedov. Naučíme vás, čo s čím pestovať Lunárny kalendár pre záhradkárov - február 2023 Všetko, čo potrebujete vedieť o vysievaní: Držte sa týchto tipov, odmenou budú silné a zdravé priesady Tri najčastejšie problémy pri predpestovaní zeleniny: Vyhnite sa týmto chybám a zvýšte šancu na zdravé sadenice Zimný rez: Ako rezať jadroviny a čo sa teraz rezať nesmie