Čo sa dá pestovať pod orechom?

  • 07.10.2018

Máme v rohu záhrady veľký orech. Dá sa pod ním niečo pestovať? Prípadne ako najbližšie k nemu? Je pravda, že pod ním nič nerastie?
Zuzana M., Považská Bystrica

Čo sa dá pestovať pod orechom?

Ak chcete orech v záhrade ponechať, treba počítať s tým, že skutočne sa pod ním nebude úspešne dariť zelenine, kvetinám, trávniku ani burine. Môžete skúsiť pestovať maliny, minimálne však vo vzdialenosti 3 m od kmeňa. Odporúčam tiež rez koruny, najlepšie koncom apríla – začiatkom mája, aby sa presvetlila, prevzdušnila a znížila.

Čo sa dá pestovať pod orechom?

Vhodnejšie je priestor pod orechom využiť na odpočinkovú zónu, napríklad altánok či lavičku, čo oceníte počas horúčav.

Vaše otázky píšte na poradna@zahrada.sk . Do každého čísla časopisu Záhrada niekoľko z nich vyberieme a odpovieme.

V poradni odpovedajú: Ing. Hana Szabóová, Ing. Monika Králová
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Záhrada

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Zaplňte prázdne hriadky! Dve plodiny, ktoré môžete vysievať počas celého júla Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať?
Augustové práce v okrasnej záhrade: Zmladzujeme ľaliovky, rozsádzame kosatce, vysádzame prvé cibuľoviny Úžitková záhrada v auguste: Vysievame, staráme sa o papriku, zavlažujeme Aukuba: Nenáročná vždyzelená rastlina, ktorá rozžiari tienisté miesta v záhrade Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Zornica alebo amarylka? Takto ich rozoznáte! Prečo v článkoch málokedy nájdem odporúčanie na vhodné pH pôdy pre rôzne rastliny?