Drevo už nemusíte natierať!

  • 13.06.2018

Drevo vytvára krásny prírodný prvok v každej záhrade. Hodí sa k iným prírodným prvkom i moderným s minimalistickými doplnkami. Má len jednu nevýhodu – každoročnú starostlivosť. Tento problém sme nadobro odstránili. Čo tak drevo z betónu?

Betón nie je nepriateľský a studený materiál. Mimo to sa správa rovnako ako akýkoľvek iný materiál: studený v zime a teplý v lete vďaka slnečnému žiareniu. Berúc do úvahy túto skutočnosť a skutočnosť, že tento materiál je dobre prispôsobený prírode, veľmi trvanlivý a krásny v jeho jednoduchosti, môžeme povedať, že je jedným z najlepších surovín na záhrade.

Novým prvkom medzi betónovým obkladovým materiálom VASPO je imitácia DREVA.

Obkladový kameň Decorstone drevo dub je verná imitácia starého dreva s detailným zobrazením drevenej vráskavej štruktúry so zachovanými sukmi, ktoré dodávajú obkladu ešte prirodzenejší vzhľad. Príslušenstvom k obkladu sú krajové kusy, ktoré dotvárajú kompaktný celok.

Drevo už nemusíte natierať !

Obkladový kameň Decorstone Drevo II. Borovica je verná imitácia kartáčovaného dreva s detailným zobrazením drevenej  štruktúry. Kartáčovanie je v súčasnosti vyhľadávaný spôsob úpravy dreva, ktorý spočíva v odstránení mäkkých častí, ktoré v strome dorastajú v jarnom období. Kartáčováním sa zvýrazní kresba dreva a zachovajú suky, ktoré dodávajú obkladu  prirodzenejší vzhľad.

NOVINKOU tohto roku je nový odtieň Dreva II. – Decorstone Drevo II. gaštan. Má melírované prúžky vo farbách od žlto-šedej cez hnedasté až po šedočierne odtiene.

Drevo už nemusíte natierať !

Drevo už nemusíte natierať!

Obklady majú rovnaké technické a úžitkové vlastnosti ako celý sortiment obkladov VASPO. Sú vyrobené z celofarbeného, mrazuvzdorného betónu pevnostnej triedy C25/30, preto sú rovnako vhodné pre použitie v exteriéri aj interiéri. Obklady sú odľahčené expandovaným prírodným ílom, ktorý zároveň zlepšuje tepelno-izolačné vlastnosti. Majú neobmedzenú životnosť. Farbostálosť je výrobcom pigmentov garantovaná na dobu minimálne 30 rokov bez rozdielu použitia. Betónová zmes obsahuje retarder, ktorý výrazne obmedzuje vyplavovanie vápnika a tvorbu tzv. výkvetov.

Jedným z najobľúbenejších betónových výrobkov používaných v moderných záhradách a terasách sú dlažba či obruby. Ich popularita je spojená s jedinečnou odolnosťou voči atmosférickým podmienkam . Betón je odolný, vodotesný, nedeformuje sa a nevyžaduje zimnú ochranu. 

Decorstone dlažba dub si zachováva rovnakú kvalitu drevenej kresby a odtieň ako obklad. Kombinácia s obkladmi Decorstone drevo dub či Drevom II. gaštan dodá Vašej realizácii jednotný nádych. Dlažba je vyrobená iba na pochôdzne účely. Má formu pravidelného štvorca rozmeru 39 x 39 cm, čo zabezpečuje jednoduchú inštaláciu. Dodá Vašej terase, vnútornému dvoru, altánku, záhradnej cestičke, chodníku okolo domu či bazénu neopakovateľnú prírodnú atmosféru.

Decorstone obruba dub slúži na ukončenie plôch trávnika. Osádza sa po jeho okrajoch tesne pod jeho úroveň. Zbavíte sa tak nežiaduceho prerastania trávy. Trávnikový lem sa ľahko ukladá rovno i do oblúka.

Drevo už nemusíte natierať !

 

Zdroj: VASPO STONE, s.r.o.

Tagy: betón | dlažba | drevo | obruba

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Muchovník: Superpotravina s protirakovinovými účinkami a živý plot v jednom Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce?
Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Prečo v článkoch málokedy nájdem odporúčanie na vhodné pH pôdy pre rôzne rastliny? Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov Ceropegia - krehká kráska, ktorá vnesie do interiéru závan romantiky