Je tu tekvicová sezóna! Aj o nej sa rozprávame v októbrovom vydaní podcastu Záhrada

  • 06.10.2022

S mesiacom október sa spája obľúbené a fotogenické babie leto. Rána bývajú chladnejšie, cez deň ešte môže byť teplota príjemná. Pekné a chutné momenty nás čakajú aj v záhrade. Aké? To sa dozviete v najnovšej epizóde podcastu Záhrada!

shutterstock 1812489454

Pre október sú typické tekvice. Poradíme, ako si vybrať tú správnu na vyrezávanie a tiež, ako uskladniť kusy, ktoré práve zberáte.

Kým nastanú prízemné mrazy, mali by sme pozbierať teplomilnú zeleninu v záhrade. Viete odhadnúť moment, kedy tak urobiť? A čo s nedozretými paradajkami?

Šéfredaktorka časopisu Záhrada – Urob si sám, Monika Felixová, tiež poradí ideálny čas pre zber zimných odrôd jabloní a hrušiek. Pripomenie aj ako moriť a sadiť cesnak.

Zababušte sa do deky, urobte si čaj a vychutnajte si jesennú idylu spolu s naším podcastom.

Prajeme príjemné počúvanie!

Zmeškali ste predchádzajúce epizódy? Nalaďte si ich pokojne aj teraz na YouTube alebo na streamovacej službe.

Text: redakcia
Foto: Shutterstock

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Veľká vianočná súťaž o vianočné stromčeky Veľký sprievodca zimnými rezmi: Čo rezať v mimosezóne? Sezóna ešte nekončí. Čo sadiť a vysievať v novembri? Kedy vysádzať a ako prezimovať chryzantémy? Toto sú najdôležitejšie odporúčania pri ich pestovaní Lunárny kalendár pre záhradkárov - december 2022 Súťaž Najkrajšia záhrada 2022: Vyhlásenie víťaza, ktorého vybrala odborná porota
Lunárny kalendár pre záhradkárov - december 2022 Strapky sú bežným zimným nepriateľom izbových rastlín. Tieto vedecky overené metódy vám pomôžu sa ich zbaviť! 4 druhy nezvyčajných izboviek, ktoré nevyžadujú náročnú starostlivosť. Týmito rastlinami ohúrite každú návštevu! Kedy a ako presadiť už rodiacu dvojročnú černicu? Čo robiť, aby fotínia (červienka) zakvitla? Howea: Palma z hollyvoodskych filmov, ktorá vám odpustí, ak ju zabudnete poliať