Návod ako skrotiť svah jednoducho a štýlovo

  • 30.08.2018

Kopcovité a terasovité záhrady či domy postavené v svahoch. Spája ich nerovný terén, ktorý je výzvou pre každého architekta. Na vybudovanie terás, spevnenie zrázu, alebo vytvorenie netradičného riešenia sú tu betónové uholníky ELKO od spoločnosti Premac. Tie sú nielen praktické, ale vďaka svojmu minimalistickému a nadčasovému vzhľadu aj štýlové. 

Návod ako skrotiť svah jednoducho a štýlovo

Domy a záhrady postavené v svahu sú aj v našich končinách čoraz populárnejšie. Kopcovitý terén a malebné údolia tomuto trendu prajú. Niektoré plochy však treba vyrovnať a zrázy spevniť. Prudké svahy, nerovnosti a terasy už nemusia byť problém. S betónovými uholníkmi ELKO, ktoré slúžia ako oporné steny, ich môžete premeniť na prednosť vo vašej záhrade. Vďaka širokej palete rozmerov, tvarov a farieb ide o praktické riešenie do akéhokoľvek terénu.

Návod ako skrotiť svah jednoducho a štýlovo

V jednoduchosti je krása

Uholníky ELKO sú jedinečným estetickým doplnkom, ktorý dokáže nenápadne splynúť so záhradou, alebo naopak, byť jej stredobodom. Záleží len na tom, akú povrchovú úpravu si vyberiete. Minimalistický variant z hladkého pohľadového betónu rozjasní každú záhradu a zvýrazní jej jedinečnosť. Naopak, farebné prevedenie v kombinácii s brokovaným povrchom sa vďaka svojej jedinečnosti určite stanú centrom pozornosti. Vďaka nim sa dajú v záhrade vytvoriť kontrasty, ktoré z nej urobia neopakovateľné miesto pre oddych aj zábavu.

Návod ako skrotiť svah jednoducho a štýlovo


Návod ako skrotiť svah jednoducho a štýlovo

Pohodlné riešenie pre akýkoľvek terén

V porovnaní s murovanými stenami, alebo liatym betónom, majú uholníky ELKO náskok. Ich inštalácia je jednoduchšia a rýchlejšia. Nie je nutné stavať debnenie, či inú oporu a čakať na tuhnutie betónu. Sú ihneď pripravené k použitiu. Vďaka spodnej päte je zaručená ich vysoká stabilita pri akomkoľvek výškovom variante. Nižšie uholníky ELKO sú vhodné na realizáciu schodov či väčších kvetinových záhonov, vyššie na spevnenie svahov a tvorbu terasových záhrad. Široká škála rozmerov v kombinácii s rohovým prvkom, ponúkajú uholníky množstvo individuálnych riešení. Vďaka zapusteným okám sú jednotlivé prvky previazané medzi sebou, čo im dodáva vyššiu pevnosť a stabilitu.

Návod ako skrotiť svah jednoducho a štýlovo

Neobmedzené možnosti

Široké spektrum rozmerov, tvarov a farieb robí z uholníkov ELKO praktické riešenie pre akýkoľvek záhradný projekt. Dokážu elegantne a funkčné pretvoriť každý priestor. Fantázii sa preto pri použití našich uholníkov ELKO v záhradnej architektúre medze nekladú.

Viac na: www.premac.sk

Návod ako skrotiť svah jednoducho a štýlovo

 

Zdroj: Premac, s.r.o.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj 4 osvedčené tipy na veľkú úrodu fazule
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Voľné miesto na hriadkach? Stále môžete vysievať týchto 10 plodín! Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby? Prečo treba odstraňovať korene z hlavy viniča, ktorá je tesne nad pôdou?