Poďte s nami na návštevu do čarovnej záhrady

  • 27.04.2021

Kto by si nechcel aspoň raz za čas v pokoji vychutnať rozčítanú knihu, byť na chvíľu oslobodený od vyzváňajúceho telefónu, schovať sa pred svetom? Ten, komu na to postačí vlastná záhrada, môže hovoriť o šťastí. Zuzana a Martin ho našli v tej svojej.

Poďte s nami na návštevu do čarovnej záhrady

Neďaleko od Trenčína

Átriová záhrada, ktorú sme navštívili, sa nachádza neďaleko centra Trenčína. Do dvora sa vchádza tichou a nenápadnou uličkou, z druhej strany pozemku však vedie hlavná cesta s pomerne hustou premávkou. Napriek tomu k nám do záhrady nedoliehal a nerušil nás žiaden hluk žijúceho mesta. Od ulice chráni záhradný pokoj samotný dom, od susedov zasa murovaný plot a stena susediaceho domu, popri ktorej sa vinie dlhý záhradný prístrešok kopírujúci tvar pozemku.

Nie je to tak dávno, čo tu bol len prázdny dvor s dvoma šopkami – jedna slúžila na bicykle a druhá na náradie. Terasa v tom čase bola len pri dome, kúsok od dverí. „Chýbal nám chodníček, ktorým by sme pohodlne prešli k šopkám. Pôvodne som plánoval chodník široký nanajvýš 1,5 metra, ktorý by sa ťahal popri múre, aby keď niečo ponesiem, som nezmokol,“ vysvetľuje domáci pán.

Poďte s nami na návštevu do čarovnej záhrady

Oslovili teda rodinnú známu, architektku Editu Cimrovú. Jej tvorbu poznali a vedeli, že sa môžu na ňu plne spoľahnúť. „Tak som teda začala kresliť a postupne som vypracovala projekt celej záhrady. Ale to nie je podstatné, čo som nakreslila. Podstatné je, že oni to celé urobili vlastnými rukami podľa vizualizácie,“ prezrádza pani architektka na začiatku.

Tehlová stena ako dominanta

Všetko, čo je v záhrade vybudované vrátane záhradného nábytku (okrem stoličiek), vonkajšej kuchyne s kuchynskou linkou, vyšlo spod rúk domácich. Na niekoľko mesiacov sa z nich stali víkendoví majstri…

Poďte s nami na návštevu do čarovnej záhrady

Celý článok o tejto krásnej záhrade a viac fotiek nájdete na webe domztehly.sk

 

Diskusie na tému článku