Predstavujeme novú hybridnú odrodu papriky s názvom Dilara Zel F1

  • 17.01.2023

Odrodový sortiment papriky na trhu je veľmi bohatý, či už ide o domáce alebo zahraničné odrody. V dnešnej dobe však spotrebiteľ skôr siahne po domácich produktoch, a to platí aj pre zeleninu.

Paprika Dilara Zel F1
Foto: ZELSEED

Preto odroda Dilara môže byť zaujímavá pre domácich spotrebiteľov, nakoľko bola vyšľachtená na Slovensku spoločnosťou ZELSEED spol. s. r. o.

Ide o skorú hybridnú odrodu papriky ročnej-zeleninovej rýchlenej, ktorá je určená na pestovanie vo fóliovníkoch či skleníkoch. Rastliny sú nižšie, vzpriameného rastu a je potrebná opora pri pestovaní vzhľadom k bohatej násade plodov. Plody sú hladké, lesklé, trojuholníkového tvaru so stredne zahroteným vrcholom a rastú smerom nadol.

Semená papriky Dilara Zel F1 v balení od ZELSEED
Foto: ZELSEED

V technologickej zrelosti sú svetlozelenej farby a v botanickej zrelosti sú červené. Listy sú stredne bublinaté. Odroda je vhodná na priamy konzum ale aj na spracovanie. Nakoľko ide o hybrid, odroda sa vyznačuje vyššou vitalitou, skorosťou a čo je dôležité vyzdvihnúť, je odolná voči vírusu tabakovej mozaiky.

Paprika Dilara Zel F1
Foto: ZELSEED

Technológia pestovania

Obdobie výsevu je v mesiaci január a február a samotná výsadba sadeníc v marci a apríli. Sadenice sa sadia minimálne 40 centimetrov od seba a vzdialenosť medzi radmi by mala byť minimálne 50 centimetrov. Dĺžka vegetačnej doby je 105 dní. Hmotnosť plodu je 120 – 130 g. Počas vegetácie je dôležitá pravidelná závlaha, avšak treba si dať pozor na trvalé premokrenie pôdy, čo rastlinám skôr ublíži.

Zdroj: PR článok ZELSEED spol. s r.o.

Tagy: odrody | paprika

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Smútivky v interiéri: Ako sa rýchlo zbaviť malých otravných mušiek? Tri najčastejšie problémy pri predpestovaní zeleniny: Vyhnite sa týmto chybám a zvýšte šancu na zdravé sadenice Ako na zimný rez viniča: Tradícia starých vinohradníkov má aj praktické dôvody Januárovo-februárový sprievodca pestovaním: Čo a kde vysievať v tomto období? Viete, kedy rezať figovník? Poradíme, či tak robiť na jeseň alebo radšej na jar Zimný rez: Ako rezať jadroviny a čo sa teraz rezať nesmie
Smútivky v interiéri: Ako sa rýchlo zbaviť malých otravných mušiek? Keby mohli, vybrali by si týchto susedov. Naučíme vás, čo s čím pestovať Lunárny kalendár pre záhradkárov - február 2023 Všetko, čo potrebujete vedieť o vysievaní: Držte sa týchto tipov, odmenou budú silné a zdravé priesady Sprievodca pestovaním: Teraz vysievame tieto semienka na predpestovanie priesad a koncom mesiaca začíname aj s výsevmi priamo do pôdy Ako si dopestovať krásnu papriku? Základom úspechu sú kvalitné priesady, držte sa týchto overených rád