Rozšírenie 18 voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

  • 22.05.2020

Akumulátorová technika pre celý domov i záhradu

  • Jeden akumulátor pre viac ako 30 záhradných, domácich prístrojov a prístrojov pre majstrov
  • Úspora miesta, úspora peňazí, ochrana životného prostredia
  • GardenPump 18: Komfortné a udržateľné zavlažovanie záhrad
  • AdvancedGrind 18: Flexibilita s maximálnou kontrolou a vysokou ochranou

Rozšírenie 18 voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

Bosch ponúka majstrom a hobby záhradníkom s 18-voltovým akumulátorovým systémom „Power for All“ najväčšiu škálu aplikácií na trhu – je to jediný systém, ktorý kombinuje spotrebiče pre domácich majstrov, záhradu a domácnosť. S jedným a tým istým 18 voltovým akumulátorom môžete prevádzkovať viac ako 30 prístrojov, ako sú skrutkovače, brúsky a uhlové brúsky, priamočiare píly, plotostrihy, kosačky na trávu, nízkotlakové mobilné čističe a vysávače – a teraz po prvýkrát aj čerpadlo na dažďovú vodu. Domáci majstri a hobby záhradkári preto nepotrebujú žiadne ďalšie akumulátory a nabíjačky, a súčasne tak ušetria miesto a peniaze pri každom ďalšom nákupe.

Prvé akumulátorové čerpadlo na dažďovú vodu od spoločnosti Bosch: GardenPump 18

Dobré pre životné prostredie a rastliny: Vďaka prvému akumulátorovému čerpadlu na dažďovú vodu od spoločnosti Bosch sa teraz milovníci záhrad môžu rozlúčiť s namáhavým a časovo náročným zavlažovaním pomocou krhiel – a všetko počínajúc ružami až po mrkvu polievať udržateľnou vodou z dažďového sudu. GardenPump 18 je vhodný pre všetky bežné modely zásobníkov vody s objemom až 1 000 litrov, má kohútik pre štandardné zásuvné spojky záhradnej hadice a má dosah 25 metrov. Vďaka veľkému množstvu dopravovanej vody a vysokému rozstrekovaciemu výkonu je možné zavlažovať aj zavesené koše až do výšky dvoch metrov alebo čistiť záhradný nábytok a cesty.

Rozšírenie 18 voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

Ak má zo vzácnej vody profitovať aj trávnik, môže byť čerpadlo pripojené k postrekovaču alebo zavlažovaciemu systému. GardenPump 18 má aj integrovanú antisifónovú zástrčku: Tá pri zastavení čerpadla automaticky privádza vzduch do pripojovacej hadice, takže voda nemôže nechtiac vytiecť. Vaša riadiaca jednotka akumulátora odolná proti striekajúcej vode môže byť pripevnená na vhodnú stenu alebo priamo na nádrž. Priehradka na akumulátor je uzavretá vodotesným krytom. V závislosti na aplikácii a požadovanej dobe prevádzky je možné GardenPump 18 prevádzkovať s akumulátormi od 2,0 do 6,0 Ah. Akumulátor 2,5 Ah umožňuje prevádzku po dobu 30 minút. S výkonom čerpadla jedenásť litrov za minútu akumulátor zvládne 330 litrov – čo je viac ako priemerný objem nádrže 250 litrov. Ovláda sa pomocou LED displeja riadiacej jednotky: zapínanie a vypínanie, nastavenie požadovaného času alebo odpočítavanie stavu akumulátora – všetko ide ľahko a pohodlne.

Rozšírenie 18 voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

Práca s vysokou ochranou používateľa: AdvancedGrind 18

Vďaka novej konštrukcii s výkonným motorom je uhlová brúska AdvancedGrind 18 ideálna na brúsenie, rezanie, kefovanie a leštenie kovov, kameňa, betónu a dlažby. Od porovnateľných konkurenčných modelov sa vyznačuje funkciou softštartu a predvoľbou plynulej rýchlosti. Funkcia softštartu postupne zvyšuje výkon uhlovej brúsky – nespustí sa okamžite plnou rýchlosťou. To poskytuje väčšie pohodlie a kontrolu pri práci.

Rozšírenie 18 voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

Rýchlosť sa upravuje elektronicky v závislosti na aplikácii a materiále. Po vypnutí prístroja sa kotúč zastaví počas dvoch sekúnd vďaka integrovanej funkcii brzdenia. Ochrana proti reštartu zabraňuje nekontrolovanému spusteniu po výpadku napájania. Ďalšia výhoda, ktorá domácim majstrom uľahčuje použitie: Rýchla a jednoduchá výmena kotúča bez náradia za menej ako 12 sekúnd. Rýchloupínaciu skrutku je možné zafixovať stlačením tlačidla a príslušenstvo tak môžete rýchlo a ľahko uvoľniť a znovu upevniť.

Rozšírenie 18 voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

Oba prístroje sú už v predaji. Uvedené ceny sú nezáväzné cenové odporúčania vrátane DPH.

Rozšírenie 18 voltového systému „Power for All“: Bosch GardenPump 18 a AdvancedGrind 18

PR článok spoločnosti  Robert Bosch, spol. s r. o.

Najnovšie diskusie

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce? Rastie vám v trávniku rebríček? Využite jeho liečivú silu!
Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov Ceropegia - krehká kráska, ktorá vnesie do interiéru závan romantiky Najnovší diel podcastu Záhrada sa venuje mesiacu august. Čo vás čaká v záhrade?