September je ideálny na výsev trávnika alebo lúky. Vypočujte si nový podcast Záhrada

  • 08.09.2022

Septembrová epizóda podcastu Záhrada sa venuje prácam v zeleninovej záhrade, jesenným výsevom a zelenému hnojeniu. Hlavnou témou je však trávnik, ktorý po suchom lete v nejednom prípade vyžaduje buď rekonštrukciu alebo založenie nanovo. Čo tak ho pri tejto príležitosti nahradiť v časti záhrady kvetinovou lúkou?

PODCAST ZAHRADA 1000x667 2

Spolu so šéfredaktorkou časopisu Záhrada – Urob si sám, s Monikou Felixovou, sa v najnovšej epizóde rozprávame o viacerých záhradkárskych témach. Po suchom lete, ktoré máme za sebou, nás potešili zrážky – nielen nás záhradkárov, ale aj hubárov. Čo nás čaká v zeleninovej záhrade v septembri, čo robiť, keď sa blížia prízemné mrazy, to všetko sú témy, ktorým sa venujeme v šiestom vydaní podcastu.

Veľkou témou je aj vysievanie trávnika a kvetinovej lúky v záhrade. Čo je vlastne kvetinová lúka, čo zvážiť pred jej založením a ako vybrať osivo nájdete okrem vypočutia si podcastu aj v tomto článku. Na stránke nájdete aj celý fotopostup  výsevu.

Prajeme príjemné počúvanie!

Zmeškali ste predchádzajúce epizódy? Nalaďte si ich pokojne aj teraz na YouTube alebo na streamovacej službe.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Martin Čurda radí: Dajú sa pestovať vresy v nádobách tak, aby vydržali viac rokov? Lunárny kalendár pre záhradkárov - október 2022 Praktické rady pre záhradkárov: 10 tipov rezu na konci sezóny Súťaž pre materské a základné školy: Hlasujte za školu a vyhrajte ročné predplatné zaujímavého časopisu Prečo zamiokulkas nerastie? Problém môže byť v kvetináči Návšteva u čitateľky Betky: Na krásnu záhradu nepotrebujete tisíce eur, stačí čas, trpezlivosť a pracovitosť
Keď jedna sezóna končí, nová začína: Toto vysievame a vysádzame teraz Prílišné hnojenie dusíkom ohrozuje naše zdravie. Je to pravda? Čím teda hnojiť? Kvasená zelenina je chutná a podporí našu imunitu. Spoznajte 3 jednoduché spôsoby fermentácie Viete, ktoré rastliny sú typické pre japonskú záhradu? Tieto odporúča Martin Čurda Na ktoré práce v úžitkovej záhrade teraz nezabudnúť? Tieto sú najdôležitejšie Október v okrasnej záhrade: Sadíme hľuzy cyklámenov, cibuľoviny a staráme sa o trávnik