Tipy pre záhradu bez chémie: Akých škodcov vidíme lietať na izbových rastlinách?

  • 25.02.2022

Okolo izbových rastlín v tomto období vídame malé lietajúce mušky. Sú to smútivky, ktoré sa množia v pôde pod kvietkami a ničia ich korene.

zlty trojuholnik

Cez poškodené korene sa dovnútra dostanú rôzne hubové choroby a zrazu máme v okne škaredé umierajúce rastliny.

Na ochranu proti týmto škodcom je vhodná kombinácia Žltých lepových trojuholníkov a prípravku ENTONEM. Trojuholníky sa zapichnú do črepníkovej pôdy (na vysoké kvety sa zavesia aj medzi listy), žltá farba láka škodcov a veľké množstvo sa vychytá. Prítomnosť škodcov na žltých doštičkách nasvedčuje tomu, že larvy sú už aj v pôde. Je teda čas na použitie prípravku ENTONEM obsahujúceho hlístice, ktorý rozmiešame s vodou a vylejeme do črepníkov. Pozor len na dopredu navlhčenú pôdu. Hlístice sa dostanú do lariev smútiviek, ničia ich a množia sa, čo zabezpečí dlhodobú ochranu. Do jari rastlinky vyliečime a ony sa nám odvďačia krásnymi kvietkami.

www.biotomal.sk

Text a foto: bioTomal s.r.o. 

Diskusie na tému článku

  • Substrát som sterilizovala a ajtak ich mám plný byt :( papriky ani nevyšli asi k…

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Prečo žltnú mladé listy malín? 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete 8 jedovatých rastlín v záhrade, ktoré môžu zabiť vášho psa Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Videli ste už bazu s tmavými listami? Jej krása a ostrý kontrast s bledými kvetmi vás očarí Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby?