Tretia epizóda podcastu Záhrada – na čo by ste nemali zabudnúť v júni?

  • 03.06.2022

Jún je prvým letným mesiacom v roku, čo pociťujeme už keď ráno vstaneme z postele. Vysoké teploty, priame slnko, malé množstvo zrážok – to sú faktory, ktoré ovplyvňujú správanie našej záhrady počas tohto mesiaca.

Venujeme sa mu aj v tejto epizóde. Rozprávame sa v nej so šéfredaktorkou časopisu Urob si sám – Záhrada, Monikou Felixovou práve o tom, čo prežíva naša záhrada počas tohto mesiaca. Ako sa pripraviť na jún a ako chrániť svoju výsadbu? A čo júnové výsevy – čo všetko môžeme vysiať v júni? Ako rastlinky chrániť pred teplom?

Monika Felixová vám zároveň prináša tip na krásne podujatie ako stvorené pre záhradkárov, ktoré začína už tento víkend!

Prajeme vám príjemné počúvanie!

Zmeškali ste predchádzajúce epizódy, ktoré sa venujú májovým aktivitám v záhrade? Nalaďte si ich pokojne aj teraz na YouTube alebo na streamovacej službe.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Zaplňte prázdne hriadky! Dve plodiny, ktoré môžete vysievať počas celého júla Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Chutné jedlá z cukety? 6 neobkukaných receptov, ktoré vás zbavia cuketových zásob Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri
Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Letný veniec z vlastnej záhrady: Postup, ktorý zvládnu aj začiatočníci Nenáročné, dlho a bohato kvitnúce, také sú rudbekie. Máte v záhrade týchto poslov leta? Vysoké teploty egrešom nesvedčia. Ako predchádzať mäknutiu a opadávaniu plodov? Vôňe majú vplyv na našu náladu, preto s nimi treba narábať citlivo. Ktoré aromatické rastliny si vybrať do záhrady? Plstnatosť listov viniča: Čo ju spôsobuje a ako jej predchádzať?