Tretia epizóda podcastu Záhrada – na čo by ste nemali zabudnúť v júni?

  • 03.06.2022

Jún je prvým letným mesiacom v roku, čo pociťujeme už keď ráno vstaneme z postele. Vysoké teploty, priame slnko, malé množstvo zrážok – to sú faktory, ktoré ovplyvňujú správanie našej záhrady počas tohto mesiaca.

Venujeme sa mu aj v tejto epizóde. Rozprávame sa v nej so šéfredaktorkou časopisu Urob si sám – Záhrada, Monikou Felixovou práve o tom, čo prežíva naša záhrada počas tohto mesiaca. Ako sa pripraviť na jún a ako chrániť svoju výsadbu? A čo júnové výsevy – čo všetko môžeme vysiať v júni? Ako rastlinky chrániť pred teplom?

Monika Felixová vám zároveň prináša tip na krásne podujatie ako stvorené pre záhradkárov, ktoré začína už tento víkend!

Prajeme vám príjemné počúvanie!

Zmeškali ste predchádzajúce epizódy, ktoré sa venujú májovým aktivitám v záhrade? Nalaďte si ich pokojne aj teraz na YouTube alebo na streamovacej službe.

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj 4 osvedčené tipy na veľkú úrodu fazule
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Voľné miesto na hriadkach? Stále môžete vysievať týchto 10 plodín! Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby? Prečo treba odstraňovať korene z hlavy viniča, ktorá je tesne nad pôdou?