Výsev do správneho substrátu, základ bohatej úrody

  • 22.02.2021

Napriek tomu, že prechod zo zimného na jarné obdobie je pre záhradkárov spojený s údržbou a prácami okolo svojich záhrad, pre tých z vás, ktorí si pestujú vlastné sadenice je toto obdobie ideálne na výsadby zo semien .

priesady
Vysiate semená paprík a paradajok a ich vzchádzanie

Základom na to, aby sa vašim budúcim priesadám darilo, je vhodný substrát, ktorý musí spĺňať niekoľko kritérií.

Prvý kritériom je jeho jemná štruktúra. Tá zabezpečí správne a jednoduchšie vzchádzanie klíčiacich semien. Ďalším kritériom je substrát bez obsahu škodcov a patogénov. Práve z tohto dôvodu sa neodporúča používať bežnú zeminu zo záhrady, v ktorej sa môžu nachádzať zárodky škodcov a patogénov a tie môžu spôsobiť aj ich nenávratné poškodenie.

Ideálnou voľbou pre jarnú výsadbu je AGRO Substrát na výsev a množenie so supresívnym účinkom. Tento substrát spĺňa všetky uvedené kritériá. Navyše vďaka obsahu aktivátora zakoreňovania priaznivo vplýva na mladé rastliny a pomáha im vytvoriť si bohatý koreňový systém.

substrat AGRO CS
Obľúbený výsevný substrát s označením supresívneho účinku

Výnimočný je aj jeho supresívny účinok. Ten zabraňuje tomu, aby sa v substráte vyskytovali fytopatogénne huby, ktoré by mohli klíčiace rastliny poškodiť. Viac informácií o tomto výrobku sa dozviete na www.agrocs.sk.

 

Zdroj: AGRO CS Slovakia, a.s.

Diskusie na tému článku