Pestujte s nami a hlavne zdravo

  • 01.03.2018

Zdravá zelenina a ovocie plné vitamínov, vône a sviežej chute je snom každého spotrebiteľa. Aj v dnešnej dobe plnej chémie existujú substráty a hnojivá, ktoré sú špeciálne vytvorené pre ekologické pestovanie a sú držiteľmi osvedčenia nezávislej organizácie BIOKONT, čiže pestovanie bez chémie.

Pestujte s nami a hlavne zdravo

Takéto substráty a hnojivá pod názvom VITA NATURA vyrába aj spoločnosť Rašelina Soběslav.

Základom každého pestovania je kvalitný prírodný substrát, Prírodný substrát VITA NATURA môžeme použiť na pestovanie zeleniny, ovocia a ostatných záhradných rastlín. Hnojivá v ňom použité sú založené na organickej báze s postupným a dlhodobým uvoľňovaním počas sezóny.

Substráty

Prírodný substrát VITA NATURA pre bylinky a Prírodný substrát pre liečivé a aromatické byliny je špeciálny substrát určený na pestovanie aromatických a liečivých rastlín. Bylinky v ňom pestované majú výraznú vôňu a chuť. Vzdušná štruktúra substrátu zabezpečuje dobrý prístup vzduchu ku koreňom, čím zabezpečuje dobré zakorenenie rastlín a ich následný rast.


Substrát pre bylinky

Novinkou v sortimente prírodnej rady je UNIVERZÁLNE KVAPALNÉ HNOJIVO vhodné na pestovanie zeleniny, ovocia, kvitnúcich rastlín v záhonoch ale aj v kvetináčoch a pestovateľských nádobách. Živiny obsiahnuté v hnojive sa uvoľňujú postupne a nedochádza k ich vyplavovaniu.

Tekuté hnojivo

Žihľava a jej výluhy už od nepamäti patria k prírodným ochranným prostriedkom a stimulátorom pri pestovaním. Rastlinný aktivátor s výživou Žihľava plus, vyrobený zo žihľavy dvojdomej a brezy bielokôrej obsahuje ľahko prijateľné formy živín. Priaznivo pôsobí na zakoreňovanie a rast rastlín, výrazne zvyšuje ich vitalitu a ma priaznivý vplyv na ich zdravotný stav.

Žihľavový aktivátor

Medzi hnojivá vhodné na aplikáciu priamo do pôdy, na záhony patria ORGANICKÉ HNOJIVO PRE PLODOVÚ ZELENINU, ORGANICKÉ HNOJIVO PRE JAHODY A DROBNÉ OVOCIE A SLEPAČÍ FARMÁRSKY HNOJ.

Hnojivo

Pestovanie bez chémie je stále viac populárne. Sledujte tento celoeurópsky trend a pestujte s nami zdravo na www.raselina.cz a www.zahradnickakucharka.cz .

 

Zdroj: Rašelina, a.s.
Foto: Rašelina, a.s., Pixabay

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Smútivky v interiéri: Ako sa rýchlo zbaviť malých otravných mušiek? Tri najčastejšie problémy pri predpestovaní zeleniny: Vyhnite sa týmto chybám a zvýšte šancu na zdravé sadenice Ako na zimný rez viniča: Tradícia starých vinohradníkov má aj praktické dôvody Januárovo-februárový sprievodca pestovaním: Čo a kde vysievať v tomto období? Zimný rez: Ako rezať jadroviny a čo sa teraz rezať nesmie Ako si dopestovať krásnu papriku? Základom úspechu sú kvalitné priesady, držte sa týchto overených rád
Tavolíny, hamamely a hortenzie: Vo februári venujeme pozornosť v okrasnej záhrade týmto rastlinám Osviežte si základy pestovania teplomilných paprík! Kedy začať s výsevom a kam ich vysadiť? Smútivky v interiéri: Ako sa rýchlo zbaviť malých otravných mušiek? Sprievodca pestovaním: Teraz vysievame tieto semienka na predpestovanie priesad a koncom mesiaca začíname aj s výsevmi priamo do pôdy Ako si dopestovať krásnu papriku? Základom úspechu sú kvalitné priesady, držte sa týchto overených rád Ako správne rezať jadroviny? Eduard Jakubek vás prevedie celým postupom