Pestujte s nami a hlavne zdravo

  • 01.03.2018

Zdravá zelenina a ovocie plné vitamínov, vône a sviežej chute je snom každého spotrebiteľa. Aj v dnešnej dobe plnej chémie existujú substráty a hnojivá, ktoré sú špeciálne vytvorené pre ekologické pestovanie a sú držiteľmi osvedčenia nezávislej organizácie BIOKONT, čiže pestovanie bez chémie.

Pestujte s nami a hlavne zdravo

Takéto substráty a hnojivá pod názvom VITA NATURA vyrába aj spoločnosť Rašelina Soběslav.

Základom každého pestovania je kvalitný prírodný substrát, Prírodný substrát VITA NATURA môžeme použiť na pestovanie zeleniny, ovocia a ostatných záhradných rastlín. Hnojivá v ňom použité sú založené na organickej báze s postupným a dlhodobým uvoľňovaním počas sezóny.

Substráty

Prírodný substrát VITA NATURA pre bylinky a Prírodný substrát pre liečivé a aromatické byliny je špeciálny substrát určený na pestovanie aromatických a liečivých rastlín. Bylinky v ňom pestované majú výraznú vôňu a chuť. Vzdušná štruktúra substrátu zabezpečuje dobrý prístup vzduchu ku koreňom, čím zabezpečuje dobré zakorenenie rastlín a ich následný rast.


Substrát pre bylinky

Novinkou v sortimente prírodnej rady je UNIVERZÁLNE KVAPALNÉ HNOJIVO vhodné na pestovanie zeleniny, ovocia, kvitnúcich rastlín v záhonoch ale aj v kvetináčoch a pestovateľských nádobách. Živiny obsiahnuté v hnojive sa uvoľňujú postupne a nedochádza k ich vyplavovaniu.

Tekuté hnojivo

Žihľava a jej výluhy už od nepamäti patria k prírodným ochranným prostriedkom a stimulátorom pri pestovaním. Rastlinný aktivátor s výživou Žihľava plus, vyrobený zo žihľavy dvojdomej a brezy bielokôrej obsahuje ľahko prijateľné formy živín. Priaznivo pôsobí na zakoreňovanie a rast rastlín, výrazne zvyšuje ich vitalitu a ma priaznivý vplyv na ich zdravotný stav.

Žihľavový aktivátor

Medzi hnojivá vhodné na aplikáciu priamo do pôdy, na záhony patria ORGANICKÉ HNOJIVO PRE PLODOVÚ ZELENINU, ORGANICKÉ HNOJIVO PRE JAHODY A DROBNÉ OVOCIE A SLEPAČÍ FARMÁRSKY HNOJ.

Hnojivo

Pestovanie bez chémie je stále viac populárne. Sledujte tento celoeurópsky trend a pestujte s nami zdravo na www.raselina.cz a www.zahradnickakucharka.cz .

 

Zdroj: Rašelina, a.s.
Foto: Rašelina, a.s., Pixabay

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
  • Mesiac
  • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - august 2022 Ani počas augusta nemusíme s výsevmi prestať. Niektoré z týchto plodín môžeme vysievať aj v septembri Martin Čurda radí: Čo robiť, aby uhorky neboli horké? Môžu sa horké uhorky zavárať? Klimatické zmeny nie sú výmyslom, ale krutou realitou. Ako proti nim bojovať vo vlastnej záhrade? Muchovník: Superpotravina s protirakovinovými účinkami a živý plot v jednom Posedávali na plotoch, lietali po záhradách. Kam zmizli vrabce?
Čo robiť, keď sa rododendronu nedarí? Takto ho zachránite Uvažujete nad kúpou africkej fialky? Pri kúpe si rastlinu dôkladne prezrite, na toto si treba dať pozor 7 najkrajších rastlín, ktoré zaujmú na vrchole leta Prečo v článkoch málokedy nájdem odporúčanie na vhodné pH pôdy pre rôzne rastliny? Najlepší substrát pre africké fialky? Namiešajte si ho podľa skúsenej pestovateľky, ktorá pestuje vyše 200 kultivarov Ceropegia - krehká kráska, ktorá vnesie do interiéru závan romantiky