Záhradné nožnice Harmony

 • 28.07.2021

Spoločnosť Fiskars dodáva na slovenský trh výrobky pre záhradu, dielňu aj kuchyňu. V roku 2021 Fiskars v celoeurópskom projekte reorganizuje produktový rad záhradných nožníc (na konáre).

Záhradné nožnice Harmony

Projekt Harmony prináša zrozumiteľnú štruktúru do ponuky malých záhradných nožníc. Cieľom je to, aby sa spotrebiteľ v ponuke lepšie orientoval.

Harmony: viete, čo si vyberáte

„Boli ste nakupovať malé záhradné nožnice na vetvy? Mali ste dojem, že sa v ponuke strácate? Nerozumiete tomu, čo rôzni výrobcovia uvádzajú, prečo sú niektoré nožnice kovové, iné plastové, majú rôzne veľkosti čepelí, rôzne mechanizmy a, samozrejme, rôzne (aj výrazne) ceny? Tak to ste na tom rovnako ako väčšina respondentov, ktorých oslovil Fiskars vo svojom výskume.

Na jeho základe prináša Fiskars do svojho portfólia malých záhradných nožníc štruktúru, s ktorou vás radi zoznámime,“ uvádza Country manažér Fiskars pre Českú a Slovenskú republiku.

Záhradné nožnice Harmony

Nový rad záhradných nožníc FISKARS

Na základe dlhoročných skúseností s výrobou záhradného náčinia a prianí zákazníkov sme zjednodušili označenie záhradných nožníc, aby bol ich výber jednoduchší. Záhradné nožnice Fiskars na vetvy teraz majú podľa prvkov, ktoré obsahujú, číselné označenie počnúc jednotkou až po deviatku.

Pri výbere malých záhradných nožníc na vetvy (do cca 23 mm priemeru vetvičky) sa možno riadiť podľa nasledujúcich kritérií. Tieto kritériá sú potom premietnuté do číselných radov – čím lepšie nožnice, tým vyššie číslo v novom označení:

 1. Celková veľkosť nožníc – veľkosť ruky, sila strihu (páky)
 2. Povrch čepelí – potiahnuté materiálom na ochranu čepele a zníženie trenia
 3. Výkon – použitie mechanizmu
 4. Strižná kapacita – veľkosť priemeru vetvy
 5. Materiál rukoväti
 6. Vyhotovenie – jedno- a dvojčepeľové

Nižšie nájdete popis jednotlivých radov.

Fiskars Harmony zahradni nuzky1

Základná trieda P100-300 ponúka Fiskars kvalitu za dostupnú cenu. Trieda P1xx je určená pre príležitostných užívateľov, vhodné pre pravákov aj ľavákov. Povlak PTFE znižuje trenie a kľúčovými benefitmi sú ostrosť, odolnosť a ergonomický tvar. Odporúčaná cena je od 9,99 €. Trieda P3xx ponúka navyše svojim užívateľom komfortné povrch SoftGrip™ na držadlách. Obe tieto triedy P100-300 vychádzajú z radov Solid™.

Stredná trieda modelov P500-700 poskytuje užívateľom možnosť zaobstarať si spoľahlivé nástroje, ktoré sú lepšie vybavené na každodenné používanie. Trieda P5xx má novú farbu PTFE povlaku čepelí. Nechýbajú ani ostré čepele z kalenej uhlíkovej ocele, rovnako tak ako ľahké a odolné držadlá FiberComp ™ vhodné pre pravákov aj ľavákov. Nožnice majú zabudovaný nastaviteľný mechanizmus SmartFit™ na roztvorenie čepelí podľa veľkosti ruky (od malej až po veľkú). Vylepšený povrch SoftGrip™ s textúrou zaisťuje pohodlné a lepšie uchopenie. Odporúčaná cena od 22,99 €. Trieda P7xx poskytuje navyše 2-krát viac strižnej sily vďaka unikátnemu mechanizmu PowerLever™. Ďalším benefitom je bezpochyby nízka hmotnosť nožníc pri práci. Odporúčaná cena je od 24,99 €. Obe tieto triedy P500-700 radíme do radu Plus™.

Najvyššia trieda modelov P900 ponúka to najlepšie riešenie, ktoré zlepšuje zážitok z každého strihania. Záhradné nožnice triedy P9xx vychádzajú z našej dlhoročnej skúsenosti a kombinujú to najlepšie z našich technológií a ergonómie s maximálnou odolnosťou. Nechýba otočná rukoväť, ktorá minimalizuje namáhanie ruky a umožňuje súčasné použitie všetkých jej prstov. Navyše majú nožnice nízku hmotnosť, takže nepocítite únavu ani pri dlhšom používaní. Nožnice sa pýšia tým najlepším strižným výkonom v triede záhradných nožníc, a to práve vďaka unikátnemu mechanizmu PowerGear™. Ten prináša až 3-krát väčší strihový výkon. Vylepšený povrch SoftGrip™ na pohodlné držanie a pevné uchopenie je samozrejmosťou. Triedu P900 radíme do radu X-series™.

Čo majú všetky triedy spoločné?

Všetky záhradné nožnice Fiskars – bez ohľadu na produktový rad – sú vybavené plne tvrdenými, precízne brúsenými oceľovými čepeľami, ktoré strihajú až k špičke a zostávajú dlhšie ostré. Nepriľnavý povlak čepele s nízkym trením znižuje zanášanie čepele a zlepšuje odolnosť proti hrdzi, zatiaľ čo ľahko otvárateľné zámky chránia čepeľ počas prepravy a skladovania.

Zákazníci určite ocenia aj naše vylepšené balenie, ktoré umožnia vyskúšať rukoväti priamo v predajni. Vďaka tomu došlo tiež k zníženiu plastu, a to až o 80 % oproti pôvodnému baleniu nožníc.

Nožnice Fiskars

Novinky, ktoré v rámci tried predstavujeme:

Záhradné nožnice ID modelu P100-300

 • Dvojčepeľové záhradné nožnice P121 (z radu Solid™)
 • Nové záhradné nožnice P321, P331, P341, P361 (z radu Solid™)

Záhradné nožnice ID modelu P500-700

 • Dvojčepeľové záhradné nožnice P521, P541 (z radu Plus™)
 • Záhradné nožnice P721, P741, P751 (z radu Plus™)

Záhradné nožnice ID modelu P921, P941, P961 (z radu X-series™)

Viac informácií nájdete na www.fiskars.sk

 

Zdroj: PR článok Fiskars Czech s.r.o.

Tagy: Fiskars | nožnice | rez | stromy

Diskusie na tému článku

Najčítanejšie články
 • Mesiac
 • Týždeň
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Nožnice neodkladáme ani teraz: 10 druhov rezu v júni Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Lopúch ako liečivka: Vydajte sa s nami na cestu spoznávania jeho liečivých účinkov 8 rastlín, ktoré začiatkom leta premenia záhradu na kvetinový raj 4 osvedčené tipy na veľkú úrodu fazule
Lunárny kalendár pre záhradkárov - júl Ako odplašiť mačky zo záhrady: Vďaka týmto tipom mačacie výkaly viac nenájdete Voľné miesto na hriadkach? Stále môžete vysievať týchto 10 plodín! Pýr – nezničiteľná burina, ktorá lieči Martin Čurda radí: Ako sa starať o anjelské trúby? Prečo treba odstraňovať korene z hlavy viniča, ktorá je tesne nad pôdou?